باشگاه خبرنگاران/ رئيس کل گمرک ايران گفت: از فردا با ارائه دستور ويژه با رفع مشکلات اداري نصب و ورود ماشين آلات واحدهاي توليدي به منطقه ويژه اقتصادي گرمسار بلامانع است.

ميراشرفي رئيس کل گمرک ايران اظهار کرد: رفع مشکلات زيرساختي در حوزه گمرک براي تحقق شعار سال و رونق کسب و کار واحدهاي صنعتي و توليدي به طور ويژه از ابتداي امسال تاکنون در اولويت کاري گمرک جمهوري اسلامي ايران بوده است.
وي با بيان اينکه از فردا با ارائه دستور ويژه، با رفع مشکلات اداري، نصب و ورود ماشين آلات واحدهاي توليدي به منطقه ويژه اقتصادي بلامانع است افزود: ظرفيت منطقه ويژه اقتصادي گرمسار براي جهش توليد و ايجاد اشتغال پايدار در استان سمنان قابل توجه است که با انجام همکاري دو سويه مي توان براي مشکل گمرک اين منطقه ويژه اقدام کرد.
ميراشرفي ادامه داد: در خصوص نصب دوربين هاي اضطراري در مساحت تعيين شده در منطقه ويژه اقتصادي گرمسار با تعهدات ارائه شده از مديرعامل اين منطقه ويژه اقدام هاي لازم انجام شود.
رئيس کل گمرک ايران اضافه کرد: به طور موقت براي استقرار کارکنان گمرک، در منطقه ويژه اقتصادي گرمسار کانکسي در نظر گرفته خواهد شد اما در بلندمدت براي ساخت ساختمان ويژه گمرک در اين منطقه ويژه اقدام هاي لازم انجام خواهد شد و کمبود نيروي انساني در اداره کل گمرک استان سمنان و ديگر گمرک هاي کشور يک چالش اساسي است که لازم است منطقه ويژه اقتصادي گرمسار اقدام هاي لازم را براي تامين نيروي انساني در بخش پشتيباني گمرک لحاظ کند.
وي ابراز داشت: در بحث حضور گمرک در شرکت خودروسازي فردا هم مشکلي وجود ندارد و در بحث انبار بدنه خودروها، گمرک آمادگي دارد اين ابزار توليد را در انبارهاي اختصاصي خود نگهداري‌ کند و به صورت‌ موردي مجوز انبار بدنه‌ها در فضاي باز شرکت خودروسازي فردا مشکلي ندارد.
نادري، مديرعامل منطقه ويژه اقتصادي گرمسار هم گفت: اکنون حدود ۴۰ دوربين به غير از دوربين‌هاي تخصصي در منطقه ويژه اقتصادي گرمسار راه‌اندازي شده است و امکان رفع ديگر مشکلات زيرساختي براي رعايت استانداردهاي گمرک جمهوري اسلامي در اين منطقه ويژه اقتصادي‌ وجود دارد.

آخرين خبر سمنان در اينستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today