باشگاه خبرنگاران/ فرمانده انتظامي فرديس از دستگيري فردي که با درج آگهي استخدام معلم خصوصي در فضاي مجازي با دريافت مدارک و عکس شخصي خانم هاي جوان، سوژه خود را براي ازدواج انتخاب مي کرد خبر داد.

سرهنگ بيژن جنتي، فرمانده انتظامي فرديس گفت: در پي دريافت يک فقره پرونده شکايت از دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان فرديس به پليس فتا مبني براين که فرد ناشناسي از طريق درج آگهي جعلي استخدام معلم خصوصي در سايت ديوار، آدرس و مشخصات و مدارک وي را به بهانه استخدام دريافت و سپس با ايجاد مزاحمت، پيشنهاد ازدواج به او داده، پيگيري موضوع و رسيدگي به شکايت نامبرده در دستور کار پليس فتا فرديس قرار گرفت.
وي افزود: کارشناسان پليس فتا با انجام اقدامات پليسي گسترده متهم را شناسايي کردند که پس از احضار به پليس در بازجويي‌هاي صورت گرفته علت درج آگهي استخدام معلم را يافتن همسر مناسب مطرح کرد و بيان داشت که با درج مشخصات همسر ايده‌آل خود از بين افراد تماس گيرنده، چند نفر شرايط مورد نظر او را داشتند که به بهانه استخدام از آن‌ها مدارک و تصاوير شخصي شان را دريافت کرده و از بين آن افراد، شاکي را پسنديده و انتخاب کرده و با ارسال پيام، به وي پيشنهاد ازدواج داده است.
فرمانده انتظامي فرديس گفت: متهم از طريق درج آگهي جعلي با موضوع استخدام معلم و ترغيب افراد به ارسال مدارک تحصيلي و عکس شخصي از احساسات افراد سوءاستفاده کرده تا به نيات شخصي خود برسد.
سرهنگ جنتي با بيان اين که متهم براي ادامه تحقيقات در اختيار پليس فتا شهرستان فرديس قرار دارد، افزود: تلاش براي شناسايي ساير شکات اين پرونده ادامه دارد.
وي گفت: اکنون در فضاي مجازي شرايطي ايجاد شده که تشخيص آگهي‌هاي واقعي از غيرواقعي به سادگي ممکن نيست بنابراين ضمن آن که ضروري است از هويت فردآگهي دهنده اطمينان حاصل کنيد به هيچ وجه اطلاعات شخصيتان را به اشتراک نگذاريد، زيرا ممکن است اين اطلاعات هک و کپي شده و در جهت منافع شخصي از آن‌ها بهره‌برداري شود.

آخرين خبر البرز در اينستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday