باشگاه خبرنگاران/ رئيس پليس فتا مازندران از مسدود سازي صفحه غيراخلاقي در اينستاگرام با ۸۵ هزار دنبال کننده در استان خبر داد.

سرهنگ سامع خورشاد رئيس پليس فتا مازندران گفت: در راستاي رصد و پايش مستمر کارشناسان اين پليس در فضاي مجازي اخيرا صفحه‌اي اينستاگرامي که با ۸۵ هزار فالور در استان فعال بوده و ضمن درج استوري اقدام به انتشار بارگذاري تصاوير مبتذل و تبليغات مدلينگ با تصاوير نامناسب و اغفال کردن جوانان به قصد اخاذي را داشته  شناسايي شد.
او افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتي فني مالک صفحه اينستاگرام  شناسايي و با هماهنگي مرجع قضايي دستگير شد.
سرهنگ سامع خورشاد گفت: متهم در مواجهه با ادله جمع آوري شده به بزه انتسابي اقرار و علت انتشار اين تصاوير را در راستاي جذب مخاطب و بالابردن تعداد دنبال کننده‌ها و فريب جوانان به قصد اخاذي اعلام کرد.
او افزود: متهم با تکميل پرونده جهت سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضايي شد.
سرهنگ سامع خورشاد گفت: شبکه‌هاي اجتماعي خارجي به محيطي براي اعمال مجرمانه نظير انتشار مطالب نامناسب و غير‌اخلاقي، هتک ‌حيثيت، نشر اکاذيب و تهديد و اخاذي تبديل شده است بنابراين  والدين بايد همراه فرزندان در فضاي مجازي بوده و بر عملکرد فرزندان خود نظارت داشته و جلوي ورود و فعاليت آن‌ها را در اينگونه صفحات را بگيرند.
رئيس پليس فتا مازندران از کاربران خواست: در صورت برخورد با محتواي مشکوک و مجرمانه با مراجعه به سايت پليس فتا به نشاني cyberpolice.ir در قسمت مرکز فوريت‌هاي سايبري به همکاران ما گزارش دهند تا برخورد قانوني با گردانندگان اين سايت‌ها و صفحات اجتماعي صورت بگيرد.

آخرين خبر مازندران در اينستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today