فارس/ فرمانده قرارگاه عملياتي ستاد ملي مقابله با کرونا با تاکيد بر ضرورت غربالگري عمومي در جهت کنترل ويروس کرونا در کشور گفت: طرح غربالگري عمومي و افزايش ميزان تست کرونا از فردا در استان کرمانشاه به عنوان اولين نقطه کشور شروع خواهد شد.

دکتر رحماني فضلي، وزير کشور و فرمانده قرارگاه عملياتي ستاد ملي مقابله با کرونا در حاشيه دومين جلسه اين قرارگاه در جمع خبرنگاران با اعلام اين مطلب گفت: مبناي اين طرح محلات است و بنا براين است که شهرها به محلات مشخص تقسيم بندي شوند و البته شهرداري ها، فرمانداري ها، بهداشت، هلال احمر، بسيج، مساجد و مردم همان محله در اجراي اين طرح همکاري خواهند کرد. همه امکانات در اختيار قرارگرفته است و فردا در استان کرمانشاه به عنوان اولين استان اين طرح اجرا خواهد شد. 
دکتر رحماني فضلي گفت: از فردا اعمال محدوديت ها در شهرهاي جديدي که مي بايست اجرا شود، شروع خواهد شد. همچنين از ساعت ۱۸ بعدازظهر فردا، فعاليت همه مشاغل به جز مشاغل سطح يک ممنوع خواهد بود.
وزير کشور ادامه داد: طرحي در ستاد ملي مقابله با کرونا با عنوان محدوديت ترددهاي خودروهاي شخصي پس از ساعت ۲۱ اعلام شده بود که امروز در جلسه قرارگاه مطرح و ابعاد، محاسن و معايب، هزينه ها و منافع اين طرح بررسي شد.اين طرح را به ستاد ملي مقابله با کرونا ارائه خواهيم کرد و هر تصميمي که ستاد بگيرد، به دنبال اجراي آن خواهيم بود. 
وي در همين راستا افزود: بنا بر اين است که ميزان مبتلايان کم شود و همچنين ميزان ورودي به بيمارستان ها کاهش يابد که مستلزم غربالگري عمومي است و با توجه مهيا کردن تمهيدات لازم و همکاري خوب مردم، خواهيم توانست اين موضوع را در زمانبندي مناسب وزارت بهداشت، انجام دهيم.  
فرمانده قرارگاه عملياتي ستاد مقابله با کرونا از مردم خواست تا مراقب خود باشند و ضمن تشکر از همکاري همه مردم تا اين لحظه گفت: گزارشي که در جلسه امروز از رعايت پروتکلها، انضباط و فاصله گذاري اجتماعي ارائه شد، نشان داد که بر خلاف دوهفته گذشته که آمار رعايت پروتکلها به ۴۶ درصد رسيده بود، اکنون به ۷۰-۷۵ درصد رسيده است و اين امر نشان دهنده همکاري و مشارکت خوب مردم در اين مسير است. 
وزير کشور در همين راستا افزود: نيروهاي نظامي و انتظامي و دستگاههاي اطلاعاتي و امنيتي در اجرا طرح ما را ياري مي کنند همانند ساير دستگاهها که به وظيفه خود عمل مي کنند. 
وزير کشور ابراز اميدواري کرد با مشارکت مردم و همکاري دستگاههاي اجرايي و لطف خداوند متعال بتوانيم بر اين موضوع غلبه کنيم و گفت: به هرحال براي همه ما سخت است که روزانه آمار فوتي ها و بستري ها را داشته باشيم. اين موضوع براي هيچکس خوشايند نيست و همه متأثر و متأسف هستيم اما تنها راه جلوگيري از آن، اين است که تلاش کنيم تمامي تجربيات جهاني، ملي و دانش خود را پاي کار بياوريم.
وزير کشور با بيان اينکه ويروس کرونا يک بلاي جهاني است و ما بايد نقش خود را ايفا کنيم تا بتوانيم آن را مديريت کنيم، گفت: از همه نيروهاي وزارت بهداشت، کادر درمان و خدماتي و پزشکي که تمام تلاش خود را مي کنند، تشکر مي کنم. همچنين رسانه ها انصافاً خوب به ميدان آمده اند و مي توانند بهتر از اين هم در مديريت افکار عمومي عمل کنند، که از همه آنها هم قدرداني مي کنم.
فرمانده قرارگاه خاطر نشان کرد: بناي قرارگاه بر اين است که از ظرفيت هاي همه مردم، همه جغرافياي کشور و همه ساختار اداري کشور استفاده کنيم و براين اساس مقرر شد که استانها، شهرستانها، و بخش ها چنين جلساتي را در قالب ستادهاي متناظر داشته باشند، اجراي مصوبات را به صورت دقيق پيگيري کنند و به صورت روزانه به قرارگاه گزارش دهند. 
وي افزود: هفته گذشته در جلسه اي که با استانداران و روساي دانشگاه هاي علوم پزشکي سراسر کشور داشتيم همه تجربيات ۹ ماه اخير را با نگاه آسيب شناسانه بررسي و پيشنهاداتي ارائه شد که اين پيشنهادات در قرارگاه، عملياتي خواهد شد. همچنين جلسه مشارکتهاي مردمي در قالب شوراي اجتماعي نيز هفته گذشته برگزار شد، که در آن جلسه نحوه افزايش مشارکت مردمي در اين زمينه مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

آخرين خبر کرمانشاه در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today