ایرنا/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: با پایان یافتن غربالگری مرحله سوم کرونا، ۸۵ درصد جمعیت شهری و روستایی استان غربالگری شدند.

سید راشد جزایری، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری روز سه‌شنبه افزود: مرحله سوم غربالگری کرونا با هدف اطمینان از سلامت مردم و مقابله با کرونا از ۲۰ مردادماه در استان آغاز شد و به موجب آن ۸۵۳ هزار و ۴۱۵ نفر در استان غربالگری شدند.
وی با بیان اینکه غربالگری مرحله سوم کرونا به صورت حضوری و تلفنی انجام گرفت، تصریح کرد: مرحله سوم غربالگری کرونا با پیگیری مراقبت‌های بهداشتی دارای اولویت از جمله واکسیناسیون، مراقبت مادر و کودک، سالمندان و کنترل بیماری‌های غیرواگیر شامل دیابت و فشارخون همراه بود.
جزایری خاطر نشان کرد: در مرحله اول نیز ۹۶ درصد و در مرحله دوم نیز ۵۱ درصد از جمعیت استان مورد غربالگری قرار گرفتند.
رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری  از شناسایی حدود ۱۶ هزار مبتلای به کرونا در استان از ابتدای شیوع تاکنون خبر داد و گفت: ۸۲ درصد این جمعیت بهبود یافتند و ۴۸۵ بیمار تاکنون جان خود را از دست داده است.
جزایری با بیان اینکه در حال حاضر ۳۱۸ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند، تصریح کرد: از این تعداد ۵۱ بیمار در شرایط بحرانی و بدحال قرار دارند و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.
وی، تقویت فرایند درمان سرپایی و کاهش موارد بستری را جدیدترین راهبرد مقابله با کرونا برشمرد و افزود: تشدید نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی، تست گسترده، هدفمند و هوشمند، قرنطینه خانگی و رهگیری هوشمند، آموزش، اطلاع‌رسانی و فرهنگسازی، حفاظت از گروه‌های آسیب‌پذیر و ایجاد محدودیت‌های هدفمند از دیگر راهبردهای به کار گرفته شده در راستای مقابله و پیشگیری از کرونا به شمار می‌رود.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday