ايرنا/ معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي، خدمات درماني و بهداشتي چهارمحال و بختياري گفت: با پايان يافتن غربالگري مرحله سوم کرونا، ۸۵ درصد جمعيت شهري و روستايي استان غربالگري شدند.

سيد راشد جزايري، معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي، خدمات درماني و بهداشتي چهارمحال و بختياري روز سه‌شنبه افزود: مرحله سوم غربالگري کرونا با هدف اطمينان از سلامت مردم و مقابله با کرونا از ۲۰ مردادماه در استان آغاز شد و به موجب آن ۸۵۳ هزار و ۴۱۵ نفر در استان غربالگري شدند.
وي با بيان اينکه غربالگري مرحله سوم کرونا به صورت حضوري و تلفني انجام گرفت، تصريح کرد: مرحله سوم غربالگري کرونا با پيگيري مراقبت‌هاي بهداشتي داراي اولويت از جمله واکسيناسيون، مراقبت مادر و کودک، سالمندان و کنترل بيماري‌هاي غيرواگير شامل ديابت و فشارخون همراه بود.
جزايري خاطر نشان کرد: در مرحله اول نيز ۹۶ درصد و در مرحله دوم نيز ۵۱ درصد از جمعيت استان مورد غربالگري قرار گرفتند.
رييس مرکز بهداشت چهارمحال و بختياري  از شناسايي حدود ۱۶ هزار مبتلاي به کرونا در استان از ابتداي شيوع تاکنون خبر داد و گفت: ۸۲ درصد اين جمعيت بهبود يافتند و ۴۸۵ بيمار تاکنون جان خود را از دست داده است.
جزايري با بيان اينکه در حال حاضر ۳۱۸ بيمار مبتلا به کرونا در مراکز درماني استان بستري هستند، تصريح کرد: از اين تعداد ۵۱ بيمار در شرايط بحراني و بدحال قرار دارند و در بخش مراقبت‌هاي ويژه بستري هستند.
وي، تقويت فرايند درمان سرپايي و کاهش موارد بستري را جديدترين راهبرد مقابله با کرونا برشمرد و افزود: تشديد نظارت بر اجراي پروتکل‌هاي بهداشتي، تست گسترده، هدفمند و هوشمند، قرنطينه خانگي و رهگيري هوشمند، آموزش، اطلاع‌رساني و فرهنگسازي، حفاظت از گروه‌هاي آسيب‌پذير و ايجاد محدوديت‌هاي هدفمند از ديگر راهبردهاي به کار گرفته شده در راستاي مقابله و پيشگيري از کرونا به شمار مي‌رود.

آخرين خبر چهارمحال و بختياري در اينستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday