باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی از شناسایی ۵۹ بیمار جدید کرونایی طی ۲۴ ساعت گذشته در مهاباد خبر داد.

جواد آقازاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی گفت: در شبانه روز گذشته متاسفانه ۵۹ بیمار کرونایی جدید در مهاباد شناسایی شدند و با فوت چهار نفر دیگر آمار جان باختگان در این شهرستان به ۲۱۸ نفر افزایش یافت.
وی افزود: در حال حاضر تعداد کل بستری‌های مربوط به بیماری‌های سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی به ۱۷۰۹ نفر رسیده است که از این تعداد هزار نفر مشکوک و ۷۰۹ نفر مبتلا به کرونا هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی تصریح کرد: تعداد بستری‌شدگان در آی‌سی‌یو نیز ۲۹۵ نفر بوده که از این تعداد، ۹۹ نفر به دستگاه تنفس مصنوعی متصل هستند.
وی با اشاره به افزایش ۱۸ نفری تعداد فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در آذربایجان غربی، اضافه کرد: تعداد کل فوت شدگان در استان به ۲۱۵۳ نفر رسیده که روند افزایشی آنان بسیار خطرناک است.
آقازاده در ادامه از شهروندان خواست دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت و از حضور در هر نوع تجمع(عروسی، مجالس ختم، مهمانی و غیره) جدا خودداری کنند.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today