مهر/ مديرکل هواشناسي گيلان با اشاره به ورود سامانه سرد و بارشي از امروز به اين استان و آغاز بارش ها، گفت: هشدار نارنجي صادر شده است.

محمد دادرس مديرکل هواشناسي گيلان با اشاره به اينکه بررسي نقشه‌هاي هواشناسي حاکي از اين است که از اين امروز سامانه بارشي و سرد ديگري وارد استان گيلان شده است، افزود: شرايط براي افزايش ابر، بارندگي، وزش باد در استان فراهم شده و در حال حاضر نيز از برخي نقاط گزارش بارش باران رسيده است.
وي افزود: با توجه به اين شرايط و الگوهاي حاکم بر نقشه‌هاي هواشناسي براي روزهاي چهارشنبه و پنجشنبه بارش باران پيش بيني شده که در برخي از مناطق استان شديد و يا خيلي شديد است.
مدير کل هواشناسي گيلان با اشاره به صدور هشدار نارنجي با توجه به شرايط پيش بيني شده و ابلاغ به دستگاه‌هاي مربوطه براي اتخاذ تصميمات لازم براي مقابله با بحران‌هاي احتمالي، گفت: آبگرفتگي معابر، بالا آمدن آب رودخانه هم سيلابي شدن مسيل‌ها و لغزنده بودن جاده، کاهش ديد افقي و احتمال رانش و لغزش در برخي مناطق و اصابت صاعقه طي روزهاي آينده براي استان گيلان پيش‌بيني شده است.
وي با بيان اينکه در مدت شاهد کاهش ۴ تا ۱۰ درجه‌اي دماي هوا نيز خواهيم بود، تصريح کرد: با توجه به برودت هوا به ويژه در ارتفاعات انتظار بارش به صورت برف در اين مناطق دور از انتظار نيست.
دادرس همچنين ادامه داد: دريا نيز تا پايان هفته جاري مواج و طوفاني است.

آخرين خبر گيلان در اينستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today