ايرنا/ رييس اداره حفاظت محيط زيست نقده گفت: کارشناسان اين اداره نخستين دسته از غازهاي خاکستري مهاجر را در تالاب‌هاي "درگه‌سنگي" و "سولدوز" اين شهرستان مشاهده کردند.

اکبر محمديان، رييس اداره حفاظت محيط زيست نقده اظهار کرد: اين غازهاي خاکستري مهاجر در قالب دسته‌هاي بزرگ وارد اين دو تالاب شده و با کاهش دماي هوا در مناطق شمالي بر تعداد آنها در تالاب‌هاي اين شهرستان افزوده مي‌شود.
وي اضافه کرد: اين پرندگان مهاجر مدتي را در تالاب‌هاي اين شهرستان به منظور استراحت و تغذيه سپري مي‌کنند و سپس با کاهش دماي هوا در اين منطقه، کوچ خود را به مناطق جنوبي‌تر ادامه مي‌دهند.
رييس اداره حفاظت محيط زيست نقده با اشاره به شناسايي بيش از ۴۰ گونه پرنده‌آبزي و کنارآبزي در تالاب‌هاي اين شهرستان، افزود: هم‌اکنون علاوه بر غازهاي خاکستري هزاران قطعه پرنده مهاجر و بومي شامل خوتکا، تنجه، آب‌چليک، کشيم، چنگر، اردک سرحنايي، تاجدار، سرسبز، عقاب تالابي، چوپ‌پا، پرستوي دريايي، عقاب تالابي و گونه بسيار نادر اردک سرسفيد در تالاب‌هاي اين شهرستان مشغول استراحت و تغذيه هستند.
محمديان گفت: نقده داراي ۱۷ تالاب فصلي و دائمي است که سالانه ميزبان هزاران قطعه انواع پرندگان مهاجر و بومي بوده و از بين تالاب‌هاي اين شهرستان، تالاب‌هاي "درگه‌سنگي"، "حسنلو" و "يادگارلو" جزو تالاب‌هاي بين‌المللي(کنوانسيون رامسر) است.

آخرين خبر آذربايجان غربي در اينستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today