ایرنا/ رییس اداره حفاظت محیط زیست نقده گفت: کارشناسان این اداره نخستین دسته از غازهای خاکستری مهاجر را در تالاب‌های "درگه‌سنگی" و "سولدوز" این شهرستان مشاهده کردند.

اکبر محمدیان، رییس اداره حفاظت محیط زیست نقده اظهار کرد: این غازهای خاکستری مهاجر در قالب دسته‌های بزرگ وارد این دو تالاب شده و با کاهش دمای هوا در مناطق شمالی بر تعداد آنها در تالاب‌های این شهرستان افزوده می‌شود.
وی اضافه کرد: این پرندگان مهاجر مدتی را در تالاب‌های این شهرستان به منظور استراحت و تغذیه سپری می‌کنند و سپس با کاهش دمای هوا در این منطقه، کوچ خود را به مناطق جنوبی‌تر ادامه می‌دهند.
رییس اداره حفاظت محیط زیست نقده با اشاره به شناسایی بیش از ۴۰ گونه پرنده‌آبزی و کنارآبزی در تالاب‌های این شهرستان، افزود: هم‌اکنون علاوه بر غازهای خاکستری هزاران قطعه پرنده مهاجر و بومی شامل خوتکا، تنجه، آب‌چلیک، کشیم، چنگر، اردک سرحنایی، تاجدار، سرسبز، عقاب تالابی، چوپ‌پا، پرستوی دریایی، عقاب تالابی و گونه بسیار نادر اردک سرسفید در تالاب‌های این شهرستان مشغول استراحت و تغذیه هستند.
محمدیان گفت: نقده دارای ۱۷ تالاب فصلی و دائمی است که سالانه میزبان هزاران قطعه انواع پرندگان مهاجر و بومی بوده و از بین تالاب‌های این شهرستان، تالاب‌های "درگه‌سنگی"، "حسنلو" و "یادگارلو" جزو تالاب‌های بین‌المللی(کنوانسیون رامسر) است.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today