باشگاه خبرنگاران/ استاندار ايلام گفت: وضعيت کرونا در استان بيش از آن چيزي که تصور مي‌شود خطرناک است و اگر مردم همکاري نکنند فاجعه اتفاق مي‌افتد.
 
صبح امروز سه شنبه ۲۰ آبان ماه قاسم سليماني‌دشتکي در حاشيه نشست شهرداران، شوراي سازمان همياري شهرداري‌هاي استان ضمن هشدار شديد نسبت خطر جدي کرونا در استان گفت: وضعيت کرونا در استان بيش از آن چيزي که تصور مي‌شود خطرناک است و اگر مردم همکاري نکنند فاجعه اتفاق مي‌افتد.
او با اشاره به فوت ۲۴ نفر بر اثر کرونا ظرف ديروز و امروز، گفت: ديروز ۵۳۵ مبتلا و ۱۰ فوتي و امروز نيز ۱۴ نفر ديگر جان خود را توسط ويروس مرگبار کرونا از دست داده اند، اما متاسفانه مردم هنوز خطر را احساس نکرده اند و همچنان علي رغم هشدار‌هاي مکرر در مراسمات جشن و عزا با جمعيت بالا شرکت مي‌کنند!
رئيس ستاد استاني مبارزه با کرونا از مردم براي رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي درخواست کمک کرد و افزود: به سبب تشديد بالاي بيماري در استان امکانات استان ديگر جوابگوي حجم بالاي بيماران نيست به همين خاطر امروز مجبور شديم تعدادي از مبتلايان را به يک ورزشگاه که قبلا براي نقاهتگاه آماده کرده بوديم، ببريم.
او با عنوان اين مطلب که دنبال ايجاد بيمارستان صحرايي براي حجم بالاي بيماران هستيم، بيان کرد: همه بايست در اين شرايط حساس احساس مسئوليت کنند.
استاندار ايلام در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود بر ارتباط مسوولان با مردم از طريق الکترونيکي و مجازي کردن امور تاکيد کرد و اضافه کرد : در هر شرايطي نبايست ارتباط بين مسئولان و مردم قطع شود و در اين رابطه مديران به طرق مختلف از جمله حضور در سامانه سامد، الکترونيکي کردن ارتباطات، ارتباط تلفني، ويدئوکنفراسي و ... به مسائل و مشکلات مردم رسيدگي کنند.
او در ادامه بر ممنوع بودن هرگونه گردهمايي، همايش و جلسه تاکيد کرد و ادامه داد : جلسات در صورت ضرورت بصورت ويدئوکنفراس و با حداقل اعضا و در سالن‌هاي بزرگ که به اندازه کافي امکان تهويه داشته باشد، برگزار شود.
سليماني‌دشتکي در پايان خواستار همکاري بيشتر مردم در بحث کرونا شد و تاکيد کرد: شرايط امروز نيازمند هشياري و تعهد بالاي مردم و مسئولان در مقابل هم است.
او افزود: ما همه چيز را تعطيل کرده ايم، مردم نيز براي حفظ جان خود هم که شده است، مراسمات و دور همي‌هاي را تعطيل کنند.

آخرين خبر ايلام در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/