ايرنا/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي ايلام با بيان اينکه در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴ بيمار کرونا در اين استان جان خود را از دست داده‌اند، گفت: بالاترين آمار روزانه فوتي کرونا از زمان شيوع تا کنون ثبت شد.

دکتر محمد کريميان، رئيس دانشگاه علوم پزشکي ايلام روز سه‌شنبه اظهار داشت: با ثبت اين تعداد فوتي جديد، مجموع فوتي‌هاي کرونا تا اين لحظه در استان ايلام ۴۵۵ نفر است.
وي يادآور شد: در ۲۴ ساعت گذشته همچنين ۲۲۴ ابتلاي جديد کرونا در استان ثبت شد و تعداد مبتلايان از ۱۸ هزار و ۴۸۳ نفر به ۱۸ هزار و ۷۰۷ نفر رسيد.
رييس دانشگاه علوم پزشکي ايلام با بيان اينکه وضعيت کرونا در استان بحراني است، افزود: ۳۹۲ بيمار کرونا اکنون در بيمارستان‌هاي استان بستري هستند و با توجه به حجم بالاي بستري‌ها، امکانات جوابگوي تعداد زياد بيماران نيست.
دکتر کريميان تاکيد کرد: روز گذشته تعداد مبتلايان ۵۳۵ نفر و تعداد فوتي‌هاي ناشي از کرونا ۱۰ نفر بود و با توجه به عدم رعايت و همکاري مردم هر روز شاهد افزايش آمار ابتلا و بخصوص فوتي‌ها هستيم.
رييس دانشگاه علوم پزشکي ايلام گفت: شهرستان هليلان نيز که پيش از اين در وضعيت زرد قرار داشت قرمز شد و بر اين اساس تمامي شهرستان‌هاي استان بجز ايلام، ايوان و چرداول که در وضعيت سياه و فوق بحراني هستند، در وضعيت قرمز قرار گرفتند.
بر اساس اعلام استاندار ايلام يک چهارم کارمندان دستگاه‌هاي اجرايي و ادارات مختلف اين استان معادل ۶ هزار نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و تداوم اين وضعيت نگران‌کننده است.

آخرين خبر ايلام در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/