ايرنا/ رکورد بستري همزمان بيماران کوويد.۱۹ در استان اردبيل در ادامه روند صعودي شيوع کرونا با بستري شدن ۴۳۷ فرد مبتلا در شبانه‌روز گذشته شکست.

وضعيت بحراني شيوع کرونا در استان اردبيل همچنان ادامه دارد به طوري که روز گذشته بالاترين آمار مبتلايان در اين استان با ۴۳۳ نفر بستري در مراکز درماني به ثبت رسيد.
اوايل مردادماه امسال در ادامه موج دوم شيوع کرونا در استان اردبيل، ۴۳۲ نفر به طور همزمان در مراکز درماني استان بستر شده و در حال مداوا بودند که اين رکورد بعد از ۴.۵ ماه در اين استان شکسته شده است.
استان اردبيل هم‌اينک در زمينه شيوع کرونا در وضعيت قرمز قرار دارد و بر اساس آخرين گزارش اعلام شده توسط دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي و درماني اين استان، شهرستان‌هاي اردبيل و مشگين‌شهر در وضعيت مشکي، خلخال و پارس‌آباد در وضعيت قرمز، بيله‌سوار، سرعين و نير در وضعيت نارنجي و اصلاندوز، گرمي، نمين و کوثر در وضعيت زرد شيوع کرونا قرار دارند.
رئيس دانشگاه علوم‌پزشکي و خدمات بهداشتي و درماني استان اردبيل با اشاره به افزايش شيوع بيماري کرونا در اين استان در ادامه موج سوم همه‌گيري کوويد.۱۹ گفت: در شبانه‌روز گذشته علاوه بر جان باختن ۶ نفر از بيماران، ۷۶ فرد جديد مبتلا به کوويد.۱۹ نيز در مراکز درماني اين استان بستري شدند.
شهرام حبيب‌زاده با بيان اين که ظرفيت مراکز درماني استان اردبيل براي پذيرش بيماران کرونايي تکميل شده است، افزود: تعداد جانباختگان کرونا در اين استان از زمان شيوع اين بيماري تاکنون به ۸۱۱ نفر رسيده است.
وي با اشاره به ترخيص ۶۶ نفر از مبتلايان بستري در مراکز درماني استان اردبيل پس از بهبودي نسبي در ۲۴ ساعت گذشته اظهارداشت: هم‎اکنون ۶۹ نفر از بيماران مبتلا به کروناي بستري در مراکز درماني اين استان در بخش‌هاي مراقبت‌هاي ويژه تحت درمان قرار دارند.
رئيس دانشگاه علوم‌پزشکي و خدمات بهداشتي و درماني استان اردبيل بيان کرد: مردم براي کنترل بيماري کرونا به ويژه در فصل پاييز بايد احتياط بيشتري کرده و با جديت بالا، مقررات اعلام شده از جمله استفاده از ماسک را رعايت کنند.
او همچنين گفت: با توجه به افزايش روزافزون تعداد مبتلايان به بيماري کرونا در سراسر کشور و فرارسيدن فصل سرد سال و احتمال همزماني اين بيماري با آنفلوآنزا، لازم است که اهالي استان دستورالعمل‌هاي بهداشتي به خصوص استفاده از ماسک و رعايت فاصله فيزيکي حداقل ۱.۵ متري را رعايت کنند.
وي، سه هفته پيش نيز نسبت به شيوع پيک بعدي کرونا در استان اردبيل در اواسط آبان ماه هشدار داده بود و شواهد آماري و اظهارات اين مقام مسئول نشان مي‌دهد که اين استان وارد پيک سوم شيوع کرونا شده است.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي و درماني استان اردبيل وضعيت اين استان را درباره شيوع کرونا، بحراني خواند و اضافه کرد: روند رو به صعود شيوع کرونا هر روز ادامه دارد و بدون همراهي و رعايت مردم اين فرايند قابل کنترل نيست.
 
 
  
  

آخرين خبر اردبيل در اينستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today