شبستان/ رئيس پايگاه انتقال خون جهرم گفت: آمار اهداي خون و تعداد مراجعان در جهرم بسيار پايين بوده به نحوي که اين شهرستان هنوز در وضعيت هشدار ذخاير خوني قرار دارد.
 
يعقوب رضائيان، رئيس پايگاه انتقال خون جهرم گفت: متأسفانه آمار اهداي خون و تعداد مراجعان در شهرستان بسيار پايين است، به طوري‌ که روز گذشته تنها پنج نفر اهدا کننده مراجعه کرده‌اند.
رئيس پايگاه انتقال خون جهرم با اشاره به اينکه معمولا در فصل سرما با کاهش اهداي خون رو به رو هستيم اما تعداد کم داوطلبان خون در سال جاري بي سابقه است، افزود: اين در حالي ا‌ست که اکثر شهرستان‌هاي استان فارس به «پويش اهداي خون» پيوستند، جهرم هنوز در وضعيت هشدار ذخاير خوني قرار دارد.
رضائيان خاطرنشان کرد: اهداي خون در اين مرکز با استفاده از محصولات يکبار مصرف اعم از ملحفه، دستکش و ماسک و در بهترين وضعيت بهداشتي انجام مي‌گيرد.
وي با اشاره به اينکه شهروندان مي‌توانند با خيالت راحت در اين کار پسنديده مشارکت کنند و از موج نگراني‌هاي کادر درمان بکاهند، تصريح کرد: جهرم به عنوان قطب پزشکي جنوب استان فارس مطرح است و هم اينک ۱۸۰ بيمار مبتلا به تالاسمي در اين شهرستان وجود دارد که ماهانه و يا گاهي هر ۲ هفته يک بار نياز به تزريق خون دارند.
رئيس پايگاه انتقال خون جهرم عنوان کرد: افزون بر اين، مرکز انتقال خون اين شهرستان، علاوه بر شهر جهرم و خاوران از توابع اين شهرستان، چهارشهر، قير، خفر، شهرپير و شهر دبيران از توابع شهرستان زرين دشت و چهار بيمارستان شهرستان خفر و جهرم را پوشش مي‌دهد.
وي با اشاره به اينکه تمام خدمات انتقال خون رايگان است و همچنين خون مورد نياز بيمارستان‌ها به صورت رايگان در اختيار آنها قرار مي‌گيرد، گفت: به دليل مشکلات مالي موجود، مرکز انتقال خون شهرستان جهرم به همياري و مشارکت خيران نيازمند است تا بتوانيم برخي از نيازهاي اين مرکز را تامين کنيم و آن را توسعه دهيم.
رضائيان با بيان اينکه ويروس کرونا مراجعه اهداکنندگان به پايگاه‌هاي انتقال خون را کاهش داده است، افزود: اهداي خون در مراکز تحت پوشش اين سازمان در شرايط کاملاً استريل و استاندارد انجام مي‌شود و هيچ‌گونه خطري براي اهداکنندگان از نظر سرايت ويروس کرونا وجود ندارد.
وي با اشاره به اينکه پايگاه انتقال خون جهرم در تامين خون بيماران تالاسمي و همچنين بيماران دياليزي نقش اساسي دارد، عنوان کرد: در تامين فراورده هاي خوني براي اين بيماران از کيسه هاي فيلتر دار استفاده مي شود که با مديريت و برنامه ريزي هايي که شده مشکلي در تامين آن نداشتيم.
رئيس انتقال خون جهرم افزود: بدين منظور پايگاه مرکزي انتقال خون جهرم واقع در خيابان استاد مطهري رو به روي بيمارستان مطهري از ساعت هشت صبح تا 13 آماده پذيرش داوطلبان اهداي خون است.
رضائيان در پايان گفت: از تمام شهروندان نيکوکار دعوت مي شود تا با در دست‌ داشتن کارت ملي به مرکز انتقال خون جهرم مراجعه کرده و در اين امر خداپسندانه شرکت کنند.

آخرين خبر فارس در اينستاگرام :
https://instagram.com/fars.online