ايرنا/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي و درماني گناباد گفت: ۳۰۰ نفر از نيروها و کادر درماني و بهداشتي اين دانشگاه طي چند ماه گذشته به بيماري کوويد۱۹ مبتلا شده‌اند.

جواد باذلي، رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي و درماني گناباد اظهار کرد: ابتلاي کادر بهداشتي و درماني به بيماري کوويد۱۹ و  لزوم گذزاندن دو هفته قرنطينه براي درمان در کنار خستگي کار فشرده و تلاش چندماهه، توان نيروي انساني درگير اين دانشگاه را تحليل داده است.
وي ادامه داد: اين در حالي است که با شيوع موج سوم کرونا و افزايش تعداد مبتلايان، بستري‌ها و فوتي‌ها، فشار کاري زيادي به مجموعه کادر درماني وارد شده است.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي گناباد گفت: مقابله با يک اپيدمي از توان يک سازمان و نهاد خارج است و آحاد جامعه بايد براي قطع زنجيره انتقال و مهار اين بيماري، حوزه بهداشت و درمان را ياري کنند.
باذلي افزود: جلب مشارکت مردم و نهادها و فرهنگ سازي در کنار رعايت شيوه نامه‌هاي بهداشتي در جامعه يک اصل مهم در کاهش معضل شيوع ويروس همه‌گير کروناست.
وي ادامه داد: هم اکنون به طور متوسط روزانه ۵۰ تا ۷۰ آزمايش مثبت در منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکي گناباد ثبت مي‌شود و هم اکنون ۱۱۹ بيمار کرونايي در بيمارستان علامه بهلول گنابادي بستري هستند و ۱۳۹ تن در شهرستانهاي تحت پوشش اين دانشگاه(گناباد و بجستان) فوت کرده اند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar