ايرنا/ هواشناسي مازندران با انتشار اخطاريه نارنجي، نسبت به بارش متناوب و شديد باران و کاهش دماي هواي استان از فردا چهارشنبه هشدار داد.

هواشناسي مازندران امروز سه شنبه اعلام کرد که از فردا با استقرار و تقويت جريانات سرد و مرطوب شمالي و عبور امواج تراز مياني جو ، مناطق مختلف استان شاهد بارش متناوب و شديد باران ، وزش بادنسبتا شديد موقتي ، کاهش دما، بارش برف در مناطق و محورهاي کوهستاني و مواج و متلاطم شدن درياي خزر خواهد بود.
در اين اخطاريه تاکيد شده است که در اين مدت احتمال آبگرفتگي معابر ، سيلابي شدن و افزايش حجم آب رودخانه ها ، مه آلود شدن ،کاهش ديد ، ريزش سنگ ، لغزندگي و اختلال در تردد جاده هاي کوهستاني وجود دارد.
کارشناسان هواشناسي مازندران به شهروندان توصيه کرده اند که تمهيدات لازم را جهت جلوگيري از خسارات احتمالي اتخاد و با احتياط در جاده ها تردد کنند و کوهنوردان هم از صعود به ارتفاعات پرهيز نمايند.
اين کارشناسان همچنين نسبت به انجام هرگونه فعاليت صيادي و گردشگري طي اين مدت در درياي خزر هشدار داده و تاکيد کرده اند که امواج دريا سبب پاره شدن تورهاي صيادي و واژگون سازي شناورهاي سبک و نيمه سنگين خواهد شد.
جدول پيش بيني هواشناسي دريايي مازندران هم نشان مي دهد که با ورود سامانه جديد بارشي سرعت وزش باد در نزديکي ساحل درياي خزر به ۵۴ کيلومتر بر ساعت و در مناطق دور از ساحل به ۶۵ کيلومتر بر ساعت خواهد رسيد.
مازندران هم اکنون در فصل صيد ماهيان استخواني از درياي خزر قرار دارد و براي اين کار هم بيش از چهار هزار صياد به روش سنتي " پره " هر روز تورهايشان را در آب هاي ساحلي پهن مي کنند.
در حال حاضر هم هواي مازندران صاف تا نيمه ابري است و طبق پيش بيني هواشناسي از بعد از ظهر هم بر ميزان ابر افزوده خواهد شد.
جدول لحظه اي اندازه گيري دماي هواي هواشناسي مازندران هم نشان مي دهد که اکنون رامسر با ۱۹ درجه سانتي گراد بالاي صفر گرم ترين و کياسر با ۱۰ درجه بالاي صفر خنک ترين نقاط استان هستند.
دماي هواي شهر ساري هم امروز در گرم ترين زمان به ۱۹ و خنک ترين زمان به ۹ درجه سانتي گراد بالاي صفر خواهد رسيد.

آخرين خبر مازندران در اينستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today