ایرنا/ ساکنان منطقه زمین شهری آبادان با گله‌مندی از دور دور بازی خودروهای لوکس خارجی پلاک اروندی در این منطقه برخورد دستگاه‌های ذیربط با رانندگان متخلف این خودروها را خواستار شدند.

با ورود خودروهای لوکس خارجی به منطقه آزاد اروند، بازار دوردور خیابانی در اکثر بلوارهای آبادان رونق گرفته و در پی آن حوادث خونبار رانندگی ناشی از این اقدام نسنجیده نیز رو به افزایش نهاده است.
رانندگان این خودروها هر شب در برخی مناطق آبادان به اجرای حرکات نمایشی و دور دور بازی می‌پردازند اقدامی که ساکنان این مناطق را به خصوص در ساعات شب به ستوه آورده و از دستگاه های ذیربط انتظار دارند نسبت به توقیف این خودروها  اقدام کنند. 
انجام حرکات مارپیچ با سرعت‌ زیاد، صدای ناشی از ترمز ناگهانی در سرعت بالا و پخش موزیک با صدای بسیار بلند از جمله مواردی است که ساکنان برخی مناطق آبادان را در ساعات شب آنهم در شرایط شیوع کرونا که خانواده ها به ماندن در خانه تشویق و توصیه می شوند آزرده خاطر کرده است. 
بلوار شهدای هسته‌ای آبادان در منطقه زمین شهری به پیست ماشین سوارانی تبدیل شده است که با کورس و حرکات مارپیچ و حرکت خلاف جهت باعث سلب آسایش و مزاحمت برای اهالی و رهگذران این منطقه شده‌اند، اهالی این منطقه در نبود نظارت دستگاه‌های مسوول ساعاتی از شب را با اضطراب و ترس سپری می کنند.
ساکنان منطقه زمین شهری آبادان در پی افزایش مزاحمت ناشی از دور دور بازی خودروهای لوکس خارجی در این منطقه با تهیه توماری خطاب به مسوولان شهری با ابراز نگرانی از وقوع سوانح دلخراش رانندگی در بیشتر روزها به ویژه ایام تعطیل در بلوار شهدای هسته‌ای این شهر، خواستار توجه بیشتر مسوولان ذیربط به این منطقه و رفع نقاط حادثه خیز این مسیر پرتردد در کنار توقیف خودروهای متخلف شدند.
اهالی این منطقه در این طومار از سرعت بالا و حرکت خلاف جهت خودروها به عنوان یک چالش جدی نام برده و نصب سرعتکاه و دوربین در کنار کنترل تردد خودروها در بلوار شهدای هسته ای را خواستار شدند.
شهردار آبادان در این خصوص گفت: به درخواست ساکنان منطقه کوی بهارستان و برای جلوگیری از حرکات نمایشی و دوردور خودروهای خارجی به زودی چند سرعت‌کاه در بلوار شهدای هسته‌ای نصب می شود.
محمودرضا شیرازی اظهار داشت: در نشست قبلی شورای ترافیک این موضوع مطرح شد که پس از موافقت فرماندار آبادان نصب سرعت‌کاه در این مسیر آغاز می شود.
وی با تاکید بر اینکه نصب سرعت‌کاه در شهر نیازمند مجوز و مصوبه شورای ترافیک است گفت: هیچ شهروندی نمی‌تواند بدون هماهنگی با شهرداری و مصوبه شورای ترافیک  اقدام به نصب سرعت‌کاه در خیابان محل سکونت خود کند. 
فرمانده پلیس راهور آبادان نیز گفت: برای کاهش سرعت خودروها در بلوار شهدای هسته‌ای ۲ سرعت‌کاه نصب شده ولی با توجه به درخواست ساکنان این منطقه برای افزودن این سرعت‌کاه‌ها در نشست شورای ترافیک تصمیم‌گیری خواهد شد.
سرهنگ رضا اشیری اظهار داشت: برای کنترل و کاهش سرعت خودروها در این منطقه تفاهم نامه‌ای با سازمان منطقه آزاد اروند برای نصب دوربین کنترل ترافیک و نظارت منعقد شده است.
وی افزود: با تامین دوربین‌ کنترل سرعت و نصب آنها شاهد کاهش حوادث رانندگی همچنین دور دور خودروها در بلورها و میادین آبادان خواهیم بود.


 
  
  

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today