ايرنا/ ساکنان منطقه زمين شهري آبادان با گله‌مندي از دور دور بازي خودروهاي لوکس خارجي پلاک اروندي در اين منطقه برخورد دستگاه‌هاي ذيربط با رانندگان متخلف اين خودروها را خواستار شدند.

با ورود خودروهاي لوکس خارجي به منطقه آزاد اروند، بازار دوردور خياباني در اکثر بلوارهاي آبادان رونق گرفته و در پي آن حوادث خونبار رانندگي ناشي از اين اقدام نسنجيده نيز رو به افزايش نهاده است.
رانندگان اين خودروها هر شب در برخي مناطق آبادان به اجراي حرکات نمايشي و دور دور بازي مي‌پردازند اقدامي که ساکنان اين مناطق را به خصوص در ساعات شب به ستوه آورده و از دستگاه هاي ذيربط انتظار دارند نسبت به توقيف اين خودروها  اقدام کنند. 
انجام حرکات مارپيچ با سرعت‌ زياد، صداي ناشي از ترمز ناگهاني در سرعت بالا و پخش موزيک با صداي بسيار بلند از جمله مواردي است که ساکنان برخي مناطق آبادان را در ساعات شب آنهم در شرايط شيوع کرونا که خانواده ها به ماندن در خانه تشويق و توصيه مي شوند آزرده خاطر کرده است. 
بلوار شهداي هسته‌اي آبادان در منطقه زمين شهري به پيست ماشين سواراني تبديل شده است که با کورس و حرکات مارپيچ و حرکت خلاف جهت باعث سلب آسايش و مزاحمت براي اهالي و رهگذران اين منطقه شده‌اند، اهالي اين منطقه در نبود نظارت دستگاه‌هاي مسوول ساعاتي از شب را با اضطراب و ترس سپري مي کنند.
ساکنان منطقه زمين شهري آبادان در پي افزايش مزاحمت ناشي از دور دور بازي خودروهاي لوکس خارجي در اين منطقه با تهيه توماري خطاب به مسوولان شهري با ابراز نگراني از وقوع سوانح دلخراش رانندگي در بيشتر روزها به ويژه ايام تعطيل در بلوار شهداي هسته‌اي اين شهر، خواستار توجه بيشتر مسوولان ذيربط به اين منطقه و رفع نقاط حادثه خيز اين مسير پرتردد در کنار توقيف خودروهاي متخلف شدند.
اهالي اين منطقه در اين طومار از سرعت بالا و حرکت خلاف جهت خودروها به عنوان يک چالش جدي نام برده و نصب سرعتکاه و دوربين در کنار کنترل تردد خودروها در بلوار شهداي هسته اي را خواستار شدند.
شهردار آبادان در اين خصوص گفت: به درخواست ساکنان منطقه کوي بهارستان و براي جلوگيري از حرکات نمايشي و دوردور خودروهاي خارجي به زودي چند سرعت‌کاه در بلوار شهداي هسته‌اي نصب مي شود.
محمودرضا شيرازي اظهار داشت: در نشست قبلي شوراي ترافيک اين موضوع مطرح شد که پس از موافقت فرماندار آبادان نصب سرعت‌کاه در اين مسير آغاز مي شود.
وي با تاکيد بر اينکه نصب سرعت‌کاه در شهر نيازمند مجوز و مصوبه شوراي ترافيک است گفت: هيچ شهروندي نمي‌تواند بدون هماهنگي با شهرداري و مصوبه شوراي ترافيک  اقدام به نصب سرعت‌کاه در خيابان محل سکونت خود کند. 
فرمانده پليس راهور آبادان نيز گفت: براي کاهش سرعت خودروها در بلوار شهداي هسته‌اي ۲ سرعت‌کاه نصب شده ولي با توجه به درخواست ساکنان اين منطقه براي افزودن اين سرعت‌کاه‌ها در نشست شوراي ترافيک تصميم‌گيري خواهد شد.
سرهنگ رضا اشيري اظهار داشت: براي کنترل و کاهش سرعت خودروها در اين منطقه تفاهم نامه‌اي با سازمان منطقه آزاد اروند براي نصب دوربين کنترل ترافيک و نظارت منعقد شده است.
وي افزود: با تامين دوربين‌ کنترل سرعت و نصب آنها شاهد کاهش حوادث رانندگي همچنين دور دور خودروها در بلورها و ميادين آبادان خواهيم بود.


 
  
  

آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today