مهر/ رئيس سازمان صمت استان اردبيل گفت: با هدف تنظيم بازار عرضه شن و ماسه، خروج اين محصول از استان اردبيل در روزهاي آينده ممنوع مي شود.

رامين صادقي، رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبيل با بيان اينکه معادن شن و ماسه استان اردبيل توان تأمين تمام نيازهاي پروژه‌هاي عمراني استان را دارد، اظهار کرد: متأسفانه عده‌اي سودجو با هدف ايجاد اخلال در عرضه شن و ماسه مشکلاتي براي اجراي پروژه‌هاي عمراني استان ايجاد کرده بودند که با ورود به موقع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و دستگاه‌هاي مرتبط تصميمات قاطع در اين مورد گرفته شد.
وي با بيان اينکه سازمان صنعت، معدن و تجارت با رصد بازار افزايش قيمت‌ها را در زمان‌هاي مناسب پيگيري مي‌کند، افزود: در خصوص قيمت شن و ماسه نيز ارديبهشت ماه امسال با افزايش ۳۵ درصدي قيمت موافقت و ابلاغ شد که اين افزايش قيمت تمام هزينه‌هاي بخش توليد و عرضه را تأمين مي‌کرد.
رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبيل افزود: در روزهاي اخير تعدادي از توليد کنندگان شن و ماسه استان درخواست افزايش صددرصدي قيمت اين محصول را داشتند که اعضاي ستاد تنظيم بازار و دادستان مرکز استان به جد با اين افزايش قيمت مخالفت کرد.
صادقي از پيگيري اين درخواست توسط کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خبر داد و گفت: طبق بررسي‌هاي کارشناسان هيچ تغيير قيمتي در خصوص هزينه‌هاي استهلاک، انرژي و کارگري نسبت به ارديبهشت ماه امسال صورت نگرفته و اين درخواست افزايش قيمت کاملاً غيرمنطقي است.
وي با اشاره به فروش شن و ماسه توليد شده در استان با قيمت بالا به استان گيلان افزود: به منظور تنظيم بازار داخل استان و مبارزه با دلالان و برهم زنندگان بازار در روزهاي آينده با ابلاغيه رسمي سازمان، خروج شن و ماسه از اردبيل ممنوع مي‌شود.
وي ضمن هشدار به دلالان و توليد کنندگان شن و ماسه خاطرنشان کرد: توليد کنندگان شن و ماسه در صورت عدم عرضه اين محصول به بازار به مراجع قانوني و تعزيرات حکومتي معرفي خواهند شد تا هيچگونه اجازه اخلال در بازار شن و ماسه را نداشته باشند.

 

آخرين خبر اردبيل در اينستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today