مهر/ سرپرست سازمان آتش‌نشاني همدان گفت: آتش نشانان همدان با حضور به موقع جان ۱۷ شهروند را در حادثه آتش سوزي يک مجتمع مسکوني نجات دادند.

سيدصادق پور سينا، سرپرست سازمان آتش‌نشاني همدان اظهار کرد: عصر روز گذشته ساعت ۱۸ و ۳۳ دقيقه سامانه ۱۲۵ همدان گزارشي از وقوع آتش سوزي در يک مجتمع مسکوني دريافت کرد.
وي گفت: با دريافت اين گزارش و با توجه به حساسيت موضوع ۵ اکيپ عملياتي از ايستگاه‌هاي مرکزي ،۱۲ و۱۹ به نشاني اعلام شده واقع در ۱۸ متري ذوالفقار اعزام شدند.
پورسينا ادامه داد: آتش نشانان که در کمترين زمان ممکن خود را به محل حادثه رسانده بودند در بررسي‌هاي اوليه مشاهده کردند يکي از واحدهاي يک مجتمع ۸ واحدي طعمه حريق شده و دود غليظي تمام ساختمان را فرا گرفته است.
وي با بيان اينکه با مشاهده وضعيت فوق يک گروه از آتش نشانان به سرعت اقدام به خاموش کردن آتش کردند و همزمان گروه ديگر با استفاده از تجهيزات تخصصي و اصول امداد و نجات نسبت به جستجوي ساير واحدها و طبقات براي نجات افراد گرفتار شده اقدام کرد، افزود: در اين عمليات که ۷۰ دقيقه به طول انجاميد آتش نشانان موفق شدند ضمن کنترل و خاموش کردن کامل آتش جان ۱۷ نفر از ساکنان ساختمان را که در ميان دود غليظ آتش سوزي، در واحدهاي ديگر محبوس شده بودند نجات دهند و دو نفر از آنان را که دو کودک خردسال بودند تحويل عوامل فوريت‌هاي پزشکي دهند.
سرپرست سازمان آتش‌نشاني همدان گفت: با پايان عمليات و پس از ايمن سازي کامل محل حادثه؛ آتش نشانان براي ادامه خدمت رساني به شهروندان به ايستگاه‌هاي خود بازگشتند.

آخرين خبر همدان در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today