ايسنا/ رئيس کميسيون اقتصاد، سرمايه‌گذاري و گردشگري شوراي شهر همدان گفت: در روزهاي آينده پروژه سايت‌موزه ميدان امام(ره) مجدداً آغاز به کار خواهد کرد.

حسين قراباغي، رئيس کميسيون اقتصاد، سرمايه‌گذاري و گردشگري شوراي اسلامي شهر همدان با اشاره به اينکه واگذاري اين پروژه به ادارات راه و شهرسازي و ميراث فرهنگي باعث فرصت سوزي دو ساله در پيشبرد سايت‌موزه شد، اظهار کرد: در حال حاضر مشکلي براي شروع کار وجود ندارد.
وي ادامه داد: روند کار اجرايي، عقد قرارداد و جايگزين شدن پيمارنکار جديد کمي زمان‌بر است و پروسه حقوقي دارد که در حال انجام است و به زودي به اتمام مي‌رسد.
قراباغي خاطرنشان کرد: در ابتداي سال جاري شوراي شهر همدان بر آن شد که پروژه سايت‌موزه ميدان را مديريت شهري انجام دهد و به همين منظور بودجه پنج ميليارد توماني آن توسط شهرداري منطقه يک پيشنهاد و تأمين شد.
وي مطرح کرد: با توجه به اينکه قرار است پروژه را شهرداري به اتمام برساند، پيش بيني مي‌شود سريع انجام شود چراکه پروژه‌ سنگيني نيست و به زمان زيادي براي تکميل نياز ندارد.
قراباغي بيان کرد: گردشگر براي ديدن آبنما و هتل به همدان نمي‌آيد بلکه براي بازديد از هويت تاريخي، فرهنگي و قدمت ۵۰۰۰ ساله پايتخت تاريخ و تمدن به اين ديار قدم مي‌گذارد بنابراين بايد بتوانيم داشته‌هاي تاريخي‌مان را در معرض ديد بگذاريم.
وي با اشاره به اينکه يکي از دلايل موافقت با احداث سايت‌موزه ميدان امام(ره) همين قضيه بود، گفت: اين پروژه مي‌تواند کمک زيادي به جذب گردشگر، توسعه گردشگري و ارائه هويت شهر همدان داشته باشد.

 
  
  

آخرين خبر همدان در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today