ايسنا/ رئيس‌کل دادگستري استان گلستان از آغاز رسيدگي به پرونده افرادي خبرداد که با استفاده از کارت‌هاي بازرگاني اجاره‌اي، ۱۰۰ ميليارد تومان فرار مالياتي کرده است.

هادي هاشميان رئيس‌کل دادگستري استان گلستان گفت: متهم اين پرونده، براي افراد بي‌بضاعت کارت بازرگاني مي‌گرفت و در ازاي پرداخت ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان اين کارت‌ها را از آنان مي‌گرفت که تعدادي را به بازرگانان اجاره مي‌داد و با تعدادي هم خودش اقدام به واردات و صادرات کالا مي‌کرد.
وي بيان کرد: اين فرد در يک سال با استفاده از ۱۰۰ کارت بازرگاني، ۱۰۰ ميليارد تومان فرار مالياتي داشته است. سه متهم با شکايت اداره کل امور مالياتي استان و با تلاش اداره کل اطلاعات استان شناسايي و هم‌اکنون دستگير شده‌اند و اين پرونده هم‌اکنون در دادسراي گرگان در حال رسيدگي است.
رئيس‌کل دادگستري گلستان با بيان اين که همه عواقب قانوني و تجاري کارت‌هاي بازرگاني بر عهده صاحبان اين کارت‌ها است، گفت: افراد مراقب باشند و براي اين که به دردسر نيفتند، کارت‌هاي بازرگاني خود را در اختيار ديگران قرار ندهند.
به گفته وي بي‌خبري از موضوع کلاهبرداري و يا سوء استفاده از کارت‌هاي بارگاني که به نام افراد است، از آنان سبب مسئوليت نمي‌کند.
اين مقام ارشد قضايي استان در ادامه از ضربه سربازان گمنام امام زمان عج در اداره کل اطلاعات گلستان به اخلال گران حوزه آرد و نان استان اشاره کرد و گفت: در اين پرونده شش نفر دستگير و مشخص شد اين افراد که فعاليتي در حوزه آرد و نان نداشتند پس از خريد و دپوي آردهاي دولتي، در بازار با قيمت آزاد مي‌فروختند.
هاشميان از ادامه بررسي و شناسايي عوامل و دلالان دخيل در حوزه آرد در گلستان خبرداد.

آخرين خبر گلستان در اينستاگرام :
Instagram.com/golestan_today