باشگاه خبرنگاران/ رييس دانشگاه علوم پزشکي زاهدان گفت: با مثبت شدن تست کرونا ۲۹۰ نفر از مردم سيستان‌وبلوچستان در شبانه روز گذشته شمار مبتلايان به اين بيماري در استان به ۱۸ هزار و ۷۴۸ نفر رسيد.

سيدمحمد هاشمي‌شهري، رييس دانشگاه علوم پزشکي زاهدان اظهار کرد: هم اينک ۲۶۳ بيمار با علائم حاد تنفسي در بيمارستان هاي استان بستري هستند که شامل افراد مثبت قطعي کرونا، مشکوک به کرونا و ساير عفونت ها و بيماري هاي تنفسي است که بر اساس نتايج آزمايشگاهي ابتلاي ۱۴۵ نفر از آنان به بيماري کرونا قطعي است.
وي ادامه داد: از زمان شروع بحران کرونا در سيستان‌وبلوچستان بيشترين آمار روزانه ابتلا ۲۷۰ مورد بوده است که در موج نخست همه گيري کرونا و در تابستان امسال به ثبت رسيده است؛ اما در شبانه روز گذشته نتايج آزمايشگاهي بيش از ۲۹۰ نفر از هم استاني ها به اين بيماري مبتلا شده اند و بدين ترتيب مجموع آمار مبتلايان در استان از ابتداي بحران تاکنون به ۱۸ هزار و ۷۴۸ نفر رسيد.
رييس دانشگاه علوم پزشکي زاهدان افزود: هشت نفر از بيماران بستري در بخش هاي مراقبت ويژه با وجود دريافت خدمات و مراقبت هاي تخصصي در ۲۴ ساعت گذشته فوت کردند که مجموع آمار فوت مثبت آزمايشگاهي کرونا در استان به ۷۸۶ نفر رسيد.
هاشمي تاکيد کرد: براي کنترل روند همه گيري و ممانعت از ورود استان به مرحله قرمز بايد پنج اقدام اساسي شامل استفاده مداوم از ماسک، رعايت فاصله حداقل يک و نيم متر با ديگران، شستشوي مرتب دست ها، مراجعه به موقع افراد علامت دار به مراکز غربالگري سرپايي و رعايت اصل جداسازي افراد مبتلا از ديگر اعضاي خانواده و جامعه به صورت همزمان انجام شود.

آخرين خبر سيستان و بلوچستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today