فارس/ رئيس شبکه بهداشت و درمان کهگيلويه گفت: در راستاي اعمال محدوديت‌هاي دو هفته‌اي ستاد مقابله با کرونا تاکنون 560 واحد صنفي در شهرستان تعطيل و تعدادي نيز پلمب شدند.

محمدطاهر طيب‌زادگان، رئيس شبکه بهداشت و درمان کهگيلويه اظهار داشت: از آغاز اعمال محدويت‌هاي دو هفته‌اي ستاد شهرستاني مقابله با کرونا بيش از ۵۶۰ واحد صنفي غير ضروري در شهرستان تعطيل شدند.
وي گفت: در پي افزايش آمار مبتلايان به ويروس کوويد۱۹ در سطح شهرستان و پس از نشست اضطراري ستاد مقابله با کرونا و تصويب اعمال محدوديت براي صنوف غيرضروري، گشت‌هاي نظارتي ويژه‌اي به همين منظور و با محوريت کارشناسان بهداشت محيط و حرفه‌اي مرکز بهداشت شهرستان تشکيل شد.
رئيس شبکه بهداشت و درمان کهگيلويه ادامه داد: بازرسان شبکه بهداشت و درمان طي اين مدت نسبت به تعطيلي صنوف غيرضرور در سطح شهرستان اقدام کردند.
طيب زادگان بيان کرد: 12 تيم متشکل از کارشناسان بهداشت محيط و حرفه اي مرکز بهداشت، صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف، تعزيرات حکومتي و نيروي انتظامي براي اجراي گشت‌هاي مشترک تشکيل شده است.
وي افزود: در گشت‌هاي مشترک انجام شده تاکنون ۵۶۰ واحد صنفي مختلف در بخش‌هاي تهيه و توزيع مواد غذايي، اماکن عمومي، عطاري، لوازم آرايشي و بهداشتي، قهوه سرا، آرايشگاه، پاساژ، نانوايي و ساير صنوف غيرضرور و همچنين کارگاه‌هاي مختلف و دفاتر پيشخوان در راستاي اعمال محدويت‌هاي مرتبط با پيشگيري و مقابله با شيوع کرونا در سطح شهرستان کهگيلويه تعطيل يا پلمب شده و برخي از آنها نيز پس از تشکيل پرونده به مراجع قضايي معرفي شدند.
رئيس شبکه بهداشت و درمان کهگيلويه تاکيد کرد: همه محدوديت‌هاي ايجاد شده در راستاي حفظ سلامت عمومي مردم بوده و اين شبکه در خصوص سلامت مردم کوچکترين اغماضي نخواهد داشت.
وي گفت: با متخلفان و هنجارشکناني که مصوبات ستاد مقابله با کروناي شهرستان را ناديده گرفته و با رفتار خود سلامت مردم را به خطر مي‌اندازند، با همراهي نيروي انتظامي و مراجع قضايي برخورد قاطع خواهد شد.

آخرين خبر کهگيلويه و بويراحمد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today