ايرنا/ همزمان با بارش باران در شهر خلخال بارش نخستين برف پاييزي ارتفاعات اين شهرستان را در بيستمين روز از آبان ماه سفيدپوش کرد.

فرامرز فرض‌الله‌پور، رئيس اداره هواشناسي خلخال از آغاز فعاليت سامانه جديدي از موج بارشي در منطقه خبر داد و گفت: بارندگي‌هاي آبان ماه امسال که از روز شنبه آغاز شده بود تنها در روز گذشته غيرفعال بوده و پس از يک روز هواي آفتابي بارش باران در سطح شهر و همزمان بارش برف در ارتفاعات اين شهرستان از بامداد امروز آغاز شده است.
فرض‌الله‌پور اظهار داشت: از زمان فعاليت موج جديد بارندگي‌ها از اوايل هفته جاري تاکنون بيش از ۱۵ ميليمتر باران در اين شهر باريده و اين بارندگي‌ها تا پايان هفته ادامه داشته و بر شدت ناپايداري هوا و بارندگي باران و برف افزوده خواهد شد.
وي با هشدار به صاحبان گلخانه‌ها و واحدهاي توليدي محصولات کشاورزي براي انجام اقدامات مراقبتي از برف و سرماي روزهاي آينده افزود: حداقل دماي هواي خلخال در پيش از ظهر امروز به ۴ درجه بالاي صفر رسيد که در مقايسه با سردترين زمان صبح روز گذشته که يک درجه زير صفر بوده ۵ درجه افزايش يافته است.
بارش برف نيز صبح امروز مناطق کوهستاني و مرتفع منطقه از جمله گردنه الماس واقع در جاده ارتباطي خلخال - اسالم را سفيدپوش کرد.
سرهنگ نجات حمزه، فرمانده پليس راه اردبيل - سرچم گفت: با توجه به لغزندگي سطح جاده‌ها به همه رانندگان توصيه مي‌شود تا با احتياط حرکت کرده و فاصله طولي خود را با خودرو مقابل حفظ کنند.
وي اظهار داشت: روشن کردن چراغ‌هاي جلو و عقب خودرو در زمان بارندگي در راه‌هاي ارتباطي مه‌گير منطقه لازم بوده و رانندگان بايد نکات ايمني را رعايت کنند.
تدوام بارندگي باران و برف در خلخال موجب خوشحالي کشاورزان و باغداران بويژه زارعان ديم‌کار شده است.

 
 
  

آخرين خبر اردبيل در اينستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today