ایسنا/ سرپرست فرمانداری شهرستان زرندیه گفت: وضعیت شیوع بیماری کروناویروس در این شهرستان تثبیت شده است.

سیامک سلیمانی، سرپرست فرمانداری شهرستان زرندیه در این رابطه توضیح داد: پیش نویسی برای یک برنامه عملیاتی به منظور پیشگیری از روند صعودی آمار مبتلایان و قطع زنجیره سرایت این ویروس تدوین شده است که پس از نهایی شدن توسط حوزه سلامت اجرایی خواهد شد.
وی به تعیین وظایف و تکالیف قانونی دستگاه‌های اجرایی در این برنامه عملیاتی اشاره کرد و افزود: از آنجاکه با آغاز فصل سرما احتمال شیوع پیک جدیدی از آمار مبتلایان وجود دارد، این نگرانی در سراسر کشور و در این شهرستان نیز وجود دارد که با تشدید کرونا آمار ابتلا افزایش یابد براین اساس کلیه دستگاه های اجرایی مکلف به انجام وظایف تعیین شده در این برنامه عملیاتی شدند.
سلیمانی، افزایش سطح آمادگی و حساسیت مردم شهرستان، آماده سازی دستگاه‌های مختلف، استفاده از ظرفیت‌های حداکثری شهری و روستایی برای پیشگیری و درمان کرونا از مفاد این برنامه عملیاتی است.
وی کنترل و شناسایی افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای و ارائه خدمات درمانی به این بیماران را از دیگر طرح‌های دیده شده در این برنامه عملیاتی دانست و افزود: در راستای تقویت سیستم ایمنی بیماران کرونایی تمهیداتی نظیر تهیه بسته‌های معیشتی و تغذیه ای برای افرادی که از تمکن مالی کمتری برخوردار هستند یا احیانا دچار سوءتغذیه هستند دیده شده است.
سرپرست فرمانداری زرندیه به پاسخگو نبودن زیرساخت‌های درمانی در شرایط بحرانی و کرونایی در این شهرستان اشاره کرد و افزود: با پیگیری‌هایی که در سطح وزارت بهداشت و دانشکده علوم پزشکی صورت گرفته است امیدواریم کمبودها برطرف شود و هم اکنون نیز با تفکیک ارائه خدمات به بیماران کرونایی و غیرکرونایی از شیوع بیشتر این بیماری جلوگیری خواهد شد.
وی افزود: در حال حاضر طرحی در دست اجرا داریم تا بیمارستان شهدای آسیابک به مرکز جامع و تخصصی درمانی تبدیل شود و از ظرفیت بیمارستان امام رضا(ع) نیز برای ارائه خدمات درمانی استفاده خواهد شد.

 
  
 

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today