فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با یادآوری شناسایی 312 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته در استان، از وخیم بودن حال 92 بیمار هم خبر داد.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: 312 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تا کنون در استان شناسایی شده است.
وی افزود: ‌در حال حاضر 837 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اذعان کرد: 443 بیمار کرونایی در سنندج، 76 بیمار در سقز، 102 بیمار در مریوان، 39 بیمار در قروه، 40 بیمار در بیجار، 42 بیمار کرونایی در کامیاران، 11 بیمار در دیواندره، 73 بیمار در بانه، 7 بیمار در دهگلان و 4 بیمار کرونایی در حال حاضر در سروآباد بستری هستند.
رضاعی تصریح کرد: حال 92 بیمار مبتلا به کرونا وخیم و در بخش ویژه(آی‌سی‌یو) بستری شده‌اند.
وی از مرگ 6 بیمار در 24 ساعت گذشته خبر داد و گفت: آمار فوت‌شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون 770 نفر بوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خاطرنشان کرد: از زمان شیوع کرونا ویروس تا کنون 274 نفر در سنندج، 149 نفر در سقز، 56 نفر در قروه، 57 نفر در کامیاران، 69 نفر در بانه، 45 نفر در دیواندره، 37 نفر در بیجار، 68 نفر در مریوان، 13 نفر در دهگلان و 2 نفر در سروآباد جان‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.
رضاعی با تاکید بر رعایت اصول و نکات بهداشتی از سوی مردم، گفت: تک‌تک افراد جامعه باید همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online