ایرنا/ نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: با پیگیری های به عمل امده از وزارت بهداشت به زودی آزمایشگاه اختصاصی تشخیص ویروس کرونا در این شهرستان راه‌اندازی می‌شود.

عباس گودرزی، نماینده مردم بروجرد روز سه شنبه افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و نظر به ضرورت ایجاد آزمایشگاه ویژه برای تشخیص ویروس کرونا در شهرستان بروجرد موضوع از طریق وزارت بهداشت در دستور کار قرار گرفت.
وی اظهار داشت: هم اکنون مراجعات مردم برای تست کرونا در شهرستان بروجرد بالا است و چون نتیجه تست ها باید از مرکز استان اعلام و ارسال شود این اقدام حدود یک هفته طول می کشد.
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: از راههای مختلف راه اندازی آزمایشگاه تشخیص کرونا را از وزارت بهداشت و معاون درمان این وزارت خانه و مدیرکل آزمایشگاه مرجع وزرات بهداشت پیگیری شد.
گودرزی اضافه کرد: طی هماهنگی با رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان و رییس شبکه بهداشت و درمان بروجرد مقرر شد ظرف یک هفته مکانی مناسب برای آزمایشگاه اختصاصی تشخیص کرونا تعیین شود.
وی اظهار داشت: وزارت بهداشت نیز قول داده تجهیزات آزمایشگاهی در اختیار شهرستان بروجرد قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه قطع زنجیره ویروس کرونا با همکاری و همدلی همه آحاد جامعه محقق خواهد شد، ادامه داد: ویروس کرونا همچنان جان عزیزانمان را تهدید می کند و مردم باید به پروتکل های بهداشتی توجه ویژه داشته باشند تا بتوانیم به قطع زنجیره این ویروس منحوس کمک کنیم.
۴۶ هزار و ۱۹۰ لرستانی تا ۱۷ آبان به کرونا مبتلا شده و از این تعداد ۹۱۷ نفر جان باخته‌اند و وضعیت این استان از نظر شیوع ویروس قرمز است.
پنج شهرستان دلفان، الیگودرز، دورود، پلدختر و کوهدشت در وضعیت فوق حاد شیوع کرونا هستند و محدودیت های آنها از جمله تعطیلی بازار و ادارات همچنان برقرار است.

آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy