ايرنا/ نماينده مردم بروجرد در مجلس شوراي اسلامي گفت: با پيگيري هاي به عمل امده از وزارت بهداشت به زودي آزمايشگاه اختصاصي تشخيص ويروس کرونا در اين شهرستان راه‌اندازي مي‌شود.

عباس گودرزي، نماينده مردم بروجرد روز سه شنبه افزود: با توجه به شيوع ويروس کرونا و نظر به ضرورت ايجاد آزمايشگاه ويژه براي تشخيص ويروس کرونا در شهرستان بروجرد موضوع از طريق وزارت بهداشت در دستور کار قرار گرفت.
وي اظهار داشت: هم اکنون مراجعات مردم براي تست کرونا در شهرستان بروجرد بالا است و چون نتيجه تست ها بايد از مرکز استان اعلام و ارسال شود اين اقدام حدود يک هفته طول مي کشد.
نماينده مردم بروجرد در مجلس شوراي اسلامي گفت: از راههاي مختلف راه اندازي آزمايشگاه تشخيص کرونا را از وزارت بهداشت و معاون درمان اين وزارت خانه و مديرکل آزمايشگاه مرجع وزرات بهداشت پيگيري شد.
گودرزي اضافه کرد: طي هماهنگي با رئيس دانشگاه علوم پزشکي لرستان و رييس شبکه بهداشت و درمان بروجرد مقرر شد ظرف يک هفته مکاني مناسب براي آزمايشگاه اختصاصي تشخيص کرونا تعيين شود.
وي اظهار داشت: وزارت بهداشت نيز قول داده تجهيزات آزمايشگاهي در اختيار شهرستان بروجرد قرار گيرد.
وي با اشاره به اينکه قطع زنجيره ويروس کرونا با همکاري و همدلي همه آحاد جامعه محقق خواهد شد، ادامه داد: ويروس کرونا همچنان جان عزيزانمان را تهديد مي کند و مردم بايد به پروتکل هاي بهداشتي توجه ويژه داشته باشند تا بتوانيم به قطع زنجيره اين ويروس منحوس کمک کنيم.
۴۶ هزار و ۱۹۰ لرستاني تا ۱۷ آبان به کرونا مبتلا شده و از اين تعداد ۹۱۷ نفر جان باخته‌اند و وضعيت اين استان از نظر شيوع ويروس قرمز است.
پنج شهرستان دلفان، اليگودرز، دورود، پلدختر و کوهدشت در وضعيت فوق حاد شيوع کرونا هستند و محدوديت هاي آنها از جمله تعطيلي بازار و ادارات همچنان برقرار است.

آخرين خبر لرستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy