باشگاه خبرنگاران/ رئيس پليس آگاهي استان قم به مردم توصيه کرد: پول و طلاي خود را در منزل نگهداري نکنند و به صندوق امانات بانک بسپارند.

سرهنگ ميکائيل قهرمانپور، رئيس پليس آگاهي استان قم اظهار کرد: رشد نقدينگي، تورم ساليان اخير، تبليغات و فضاسازي‌هاي رسانه‌اي خصوصاً در فضاي مجازي، ايجاد و برانگيختن احساس طمع ورزي و از طرفي نگاه به ارتقا و حفظ نقدينگي و داشته‌هاي مالي، موجب شده تا شهروندان سرمايه‌هاي خود را به سوي خريد طلا و جواهرات، سکه، ارز و... و انباشت آن‌ها در منازل سوق دهند و منزل مسکوني خود را به عنوان محلي امن براي نگهداري سرمايه‌هاي خود انتخاب کنند.
او اضافه کرد: سارقان با علم به اين موضوع تمايل بيشتري به سرقت از منازل به جهت داشتن برخي ويژگي‌ها(انتفاع زياد در حداقل فقره سرقت) نسبت به ساير سرقت‌ها دارند و افزايش سرقت اين گروه از اموال در حال فزوني است، گاهاً به دليل ارزش ريالي بالاي اموال مسروقه، جبران آن براي مالباختگان بسيار سخت و بعضاً غيرممکن مي‌شود.
سرهنگ قهرمانپور تاکيد کرد: ضرورت گسترش صندوق امانات و تشويق  مردم به استفاده از آن‌ها با ايجاد ابزار‌هاي مناسب و رويکرد اطلاع رساني به عنوان يکي از توصيه‌هاي ايمني و راهکار‌هاي پيشگيري از سرقت منازل بيشتر از هر زمان ديگري احساس مي‌شود.
رئيس پليس آگاهي استان قم در پايان از مردم خواست، پول و طلاي خود را در منزل نگهداري نکنند و به صندوق امانات بانک بسپارند.

آخرين خبر قم در اينستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday