باشگاه خبرنگاران/ رئيس پليس فتاي قم با توجه به نياز مبرم شهروندان به استفاده از ماسک نسبت به کلاهبرداري در زمينه خريداينترنتي ماسک هشدار داد.

سرهنگ علي موالي،رئيس پليس فتاي استان قم اظهار کرد: به دليل اوج گرفتن بيماري کرونا و با توجه به اجباري شدن استفاده ماسک از سوي ستاد ملي مبارزه با کرونا، کلاهبرداران سايبري دايره اهداف خود را به سمت کساني نشانه گرفته‌اند که قصد خريد ماسک به صورت اينترنتي را دارند.
او افزود: کلاهبرداران سايبري با تبليغ فروش ماسک استاندارد زير قيمت و با ارسال پيامک لينک جعلي پرداخت وجه براي دريافت ماسک در برخي شبکه‌هاي اجتماعي، سعي در به دست آوردن اطلاعات حساب بانکي افراد را دارند.
رئيس پليس فتاي استان قم با اشاره به اين که يکي از اقلام و کالا‌هاي بهداشتي که در اين ايام خاص و به جهت پيشگيري از ابتلاء به بيماري کرونا، مورد نياز ضروري مردم است ماسک‌هاي استاندارد، با کيفيت و با قيمت مناسب است، گفت: کلاهبرداران سايبري نيز از آگاهي نداشتن بسياري از کاربران استفاده و با طراحي لينک‌هاي جعلي مشابه و ارائه آدرس‌هاي غيرواقعي جهت توزيع ماسک، اقدام به کلاهبرداري از شهروندان مي‌کنند.
سرهنگ موالي به هموطنان توصيه کرد: براي خريد ماسک به صورت آنلاين حتما از فروشگاه‌هاي آنلاين داراي نماد اعتماد الکترونيکي اقدام و از خريد ماسک از کانال‌ها و گروه‌هاي شبکه‌هاي اجتماعي خودداري کنند.
رئيس پليس فتاي استان قم عنوان کرد: پل ارتباطي پليس فتا به نشاني اينترنتي www.Cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمي آماده پاسخگويي و راهنمايي آنلاين به گزارشات ثبت شده شهروندان است.

آخرين خبر قم در اينستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday