باشگاه خبرنگاران/ هزار و ۷۴۶ نفر از آغاز شيوع کرونا تاکنون در مازندران جان خود را از دست داده اند.

دکتر موسوي رييس دانشگاه علوم پزشکي مازندران با ابراز نگراني از روند افزايشي مبتلايان به کرونا در استان گفت: ۱۳۹۶ نفر از آغاز شيوع کرونا تاکنون در بيمارستان‌هاي زيرمجموعه اين دانشگاه بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند.
او افزود: روزانه ۵ تا ۶ فوتي بر اثر کرونا در مازندران گزارش مي‌شود درحاليکه در ماه‌هاي گذشته، شمار فوتي‌ها به صفر و يا يک نفر رسيده بود.
دکتر موسوي با بيان اينکه از زمان شيوع کرونا تاکنون بيش از ۱۰۰ هزار فرد مشکوک به کرونا در مازندران قرنطينه کامل شدند، ادامه داد: متاسفانه برخي افراد با وجود مشکوک بودن به کرونا، شيوه نامه‌هاي بهداشتي را رعايت نمي‌کنند و جان خود و ديگران را به خطر مي‌اندازند.
دکتر جلالي رييس دانشکاه علوم پزشکي بابل هم از مرگ ۳۵۰ نفر بر اثر کرونا از اسفند پارسال تاکنون اين شهرستان خبر داد و گفت: در حال حاضر ۵۰ درصد مردم از ماسک استفاده مي‌کنند در حاليکه اين ميزان بايد بيش از ۹۰ درصد باشد.
او اماکن عمومي مانند بازارها، واحد‌هاي صنفي و حمل و نقل عمومي را مهمترين اماکن گسترش کرونا برشمرد و ابراز اميدواري کرد با اجراي محدوديت‌ها از امروز، شاهد کنترل شيوع کرونا باشيم.

آخرين خبر مازندران در اينستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today