ایرنا/ مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد با اشاره به افزایش شمار بستری‌های مبتلا به کرونا در این شهرستان، گفت: هم اکنون ۱۵۵ بیمار در بخش کرونای بیمارستان امام خمینی(ره) این شهرستان بستری و تحت مراقبت هستند.

امیر بهزاد، مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد اظهار کرد: از مجموع بستری‌شدگان در بخش ویژه کرونا در این بیمارستان ۷۳ نفر مبتلا، ۸۲ نفر مشکوک، ۱۹ نفر در بخش آی‌سی‌یو و ۱۱ نفر نیز به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند که حال عمومی مناسبی ندارند.
وی با بیان اینکه تاکنون چهار هزار و ۸۳۶ نفر از شهروندان این شهرستان دچار بیماری کرونا شده‌اند، ادامه داد: از این تعداد ۵۳ درصد شامل دو هزار و ۵۶۳ نفر مرد و ۴۷ درصد شامل دو هزار و ۲۷۳ نفر زن هستند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد بیان کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در این شهرستان ۲۱۱ نفر فوت کرده‌اند که از این تعداد ۲۰۵ نفر بومی و اهل مهاباد و ۶ نفر نیز غیر بومی و از شهرهای اطراف بوده‌اند.
بهزاد با بیان اینکه سطح درگیری ریه بیماران کرونایی در مهاباد افزایش یافته، اضافه کرد: سطح درگیری ریه بیماران مبتلا به کرونا در این شهرستان به نزدیک ۵۰ درصد رسیده است که نسبت به ماه‌های نخست شیوع این بیماری افزایش محسوسی یافته است.
وی با بیان اینکه رفتارهای ویروس در بیماران غیرقابل پیش بینی شده است، اضافه کرد: روند بستری بیماران در این شهرستان صعودی است که ادامه این شرایط موجب ناتوانی در ارائه خدمات به تمامی مراجعه‌کنندگان خواهد شد. 
مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد تاکید کرد: شهروندان از تردد غیرضروری در سطح شهر خودداری کرده و در استفاده از ماسک و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اهتمام ویژه داشته باشند.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today