ايرنا/ مدير شبکه بهداشت و درمان مهاباد با اشاره به افزايش شمار بستري‌هاي مبتلا به کرونا در اين شهرستان، گفت: هم اکنون ۱۵۵ بيمار در بخش کروناي بيمارستان امام خميني(ره) اين شهرستان بستري و تحت مراقبت هستند.

امير بهزاد، مدير شبکه بهداشت و درمان مهاباد اظهار کرد: از مجموع بستري‌شدگان در بخش ويژه کرونا در اين بيمارستان ۷۳ نفر مبتلا، ۸۲ نفر مشکوک، ۱۹ نفر در بخش آي‌سي‌يو و ۱۱ نفر نيز به دستگاه ونتيلاتور متصل هستند که حال عمومي مناسبي ندارند.
وي با بيان اينکه تاکنون چهار هزار و ۸۳۶ نفر از شهروندان اين شهرستان دچار بيماري کرونا شده‌اند، ادامه داد: از اين تعداد ۵۳ درصد شامل دو هزار و ۵۶۳ نفر مرد و ۴۷ درصد شامل دو هزار و ۲۷۳ نفر زن هستند.
مدير شبکه بهداشت و درمان مهاباد بيان کرد: از ابتداي شيوع بيماري کرونا در اين شهرستان ۲۱۱ نفر فوت کرده‌اند که از اين تعداد ۲۰۵ نفر بومي و اهل مهاباد و ۶ نفر نيز غير بومي و از شهرهاي اطراف بوده‌اند.
بهزاد با بيان اينکه سطح درگيري ريه بيماران کرونايي در مهاباد افزايش يافته، اضافه کرد: سطح درگيري ريه بيماران مبتلا به کرونا در اين شهرستان به نزديک ۵۰ درصد رسيده است که نسبت به ماه‌هاي نخست شيوع اين بيماري افزايش محسوسي يافته است.
وي با بيان اينکه رفتارهاي ويروس در بيماران غيرقابل پيش بيني شده است، اضافه کرد: روند بستري بيماران در اين شهرستان صعودي است که ادامه اين شرايط موجب ناتواني در ارائه خدمات به تمامي مراجعه‌کنندگان خواهد شد. 
مدير شبکه بهداشت و درمان مهاباد تاکيد کرد: شهروندان از تردد غيرضروري در سطح شهر خودداري کرده و در استفاده از ماسک و رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي اهتمام ويژه داشته باشند.

آخرين خبر آذربايجان غربي در اينستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today