فارس/ رئيس پليس راه کردستان گفت: تمام محورها استان لغزنده است، رانندگان با احتياط کامل و سرعت مطمئنه رانندگي کنند.

عيسي گوهري، رئيس پليس راه کردستان اظهار کرد: در حال حاضر در محورهاي ديواندره ـ سقز و سنندج ـ دهگلان  ـ قروه مه گرفتگي داريم.
وي با بيان اينکه بيشترين افت ديد در استان مربوط به گردنه‌ها و مناطق مرتفع است، خاطرنشان کرد: حداکثر کاهش ديد افقي در گردنه صلوات آباد محور سنندج ـ دهگلان ۵۰ متر است و کمترين ميزان ديد در بين جاده‌هاي استان مربوط به همين نقطه است.
رئيس پليس راه کردستان اظهار کرد: با توجه به اينکه در 6 ماه گذشته بارشيي در سطح استان نداشته‌ايم در اولين بارش‌ها وجود مايعات لزج سطح جاده‌ها را لغزنده مي‌کند از اين رو رانندگان بايد با دقت بيشتر رانندگي کنند.
گوهري اضافه کرد: اين لغزندگي‌ها موجب بروز اختلال در امر رانندگي، ترمزهاي ناگهاني، سرعت غيرمجاز و حرکت‌هاي خطرآفرين و در بيشتر موارد منجر به تصادف و واژگوني مي‌شود.
وي افزود: با توجه به تداوم بارش باران سطح تمام جاده‌هاي استان در حال حاضر لغزنده است اين انتظار را از رانندگان داريم که براي جلوگيري از وقوع حوادث با احتياط کامل و سرعت مطمئنه رانندگي کنند.
رئيس پليس راه کردستان با اشاره به وقوع تصادفدر محور سنندج  ـ مريوان بين وانت نيسان و کاميون به علت تجاوز به چپ وانت نيسان و جان باختن راننده خودرو، اضافه کرد: تخطي از سرعت مطمئنه ريسک تصادف را بشدت افزايش مي‌دهد.

آخرين خبر کردستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online