فارس/ رئیس پلیس راه کردستان گفت: تمام محورها استان لغزنده است، رانندگان با احتیاط کامل و سرعت مطمئنه رانندگی کنند.

عیسی گوهری، رئیس پلیس راه کردستان اظهار کرد: در حال حاضر در محورهای دیواندره ـ سقز و سنندج ـ دهگلان  ـ قروه مه گرفتگی داریم.
وی با بیان اینکه بیشترین افت دید در استان مربوط به گردنه‌ها و مناطق مرتفع است، خاطرنشان کرد: حداکثر کاهش دید افقی در گردنه صلوات آباد محور سنندج ـ دهگلان ۵۰ متر است و کمترین میزان دید در بین جاده‌های استان مربوط به همین نقطه است.
رئیس پلیس راه کردستان اظهار کرد: با توجه به اینکه در 6 ماه گذشته بارشیی در سطح استان نداشته‌ایم در اولین بارش‌ها وجود مایعات لزج سطح جاده‌ها را لغزنده می‌کند از این رو رانندگان باید با دقت بیشتر رانندگی کنند.
گوهری اضافه کرد: این لغزندگی‌ها موجب بروز اختلال در امر رانندگی، ترمزهای ناگهانی، سرعت غیرمجاز و حرکت‌های خطرآفرین و در بیشتر موارد منجر به تصادف و واژگونی می‌شود.
وی افزود: با توجه به تداوم بارش باران سطح تمام جاده‌های استان در حال حاضر لغزنده است این انتظار را از رانندگان داریم که برای جلوگیری از وقوع حوادث با احتیاط کامل و سرعت مطمئنه رانندگی کنند.
رئیس پلیس راه کردستان با اشاره به وقوع تصادفدر محور سنندج  ـ مریوان بین وانت نیسان و کامیون به علت تجاوز به چپ وانت نیسان و جان باختن راننده خودرو، اضافه کرد: تخطی از سرعت مطمئنه ریسک تصادف را بشدت افزایش می‌دهد.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online