باشگاه خبرنگاران/ معاون امور بازرگاني و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: يک‌هزار و ۱۷۰ تن روغن خوراکي به استان بوشهر اختصاص يافته که در حال حمل و عرضه است.

ابوالقاسم محمدزاده، معاون امور بازرگاني و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با تاکيد بر تامين کالا‌هاي اساسي از جمله برنج و روغن خوراکي، بيان کرد: بخشي از نياز برنج کشور وارداتي است که ۳۰ درصد برنج مورد نياز از ديگر کشور‌ها وارد مي‌شود.
وي با بيان اينکه ارز مورد نياز واردات برنج از ترجيحي به نيمايي تبديل شد، افزود: بخشي از افزايش قيمت برنج به سبب تامين رويه ارزي است، ولي کماکان برنج در گمرکات کشور وجود دارد و ترخيص آن‌ها و بارگيري به مقاصد مختلف کشور آغاز شده است.
معاون امور بازرگاني و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بيان اينکه ۳۰ درصد برنج وارداتي شرکت بازرگاني دولتي ايران تامين مي‌کند، عنوان کرد: ۶۰۰ تن برنج به استان بوشهر تخصيص يافته و به‌زودي با نرخ ستاد تنظيم بازار از طريق فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي و مغازه‌ها در نقاط مختلف استان توزيع مي‌شود.
محمدزاده با اشاره به اينکه ساير نياز برنج بازار از طريق بخش خصوصي تامين و توزيع مي‌شود، افزود: در اين راستا ارز اين محموله‌هاي برنج وارداتي تامين شده و حدود ۳۰۰ هزار تن برنج در گمرکات کشور در حال ترخيص و بارگيري است در واقع علاوه بر برنج شرکت بازرگاني دولتي اين ميزان برنج هم به بازار تزريق مي‌شود.
وي با بيان اينکه اين محموله‌هاي برنج از گمرکات بوشهر، چابهار و بندرعباس در حال ترخيص است، بيان کرد: افزايش قيمت برنج وارداتي بخشي از آن مربوط به نرخ ارز است که به‌زودي با تعديل نرخ ارز نيمايي قيمت برنج در بازار کاهش مي‌يابد.
معاون امور بازرگاني و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر به روغن خوراکي و مشکل توزيع آن اشاره کرد و گفت: مشکل توزيع روغن به سبب حمل لجستيک دريايي و انتقال از بنادر به کارخانه‌هاي روغن کشي بود و اين مشکل اکنون برطرف شده و در اين راستا يک‌هزار و ۱۷۰ تن روغن به استان بوشهر اختصاص يافته است.
محمدزاده ادامه داد: توزيع روغن خوراکي در فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي و واحد‌هاي عضو صنف لبنيات استان بوشهر آغاز و از کارخانه روغن‌کشي ساير نقاط کشور وارد استان بوشهر شده است.
وي با بيان اينکه در تامين و توزيع روغن خوراکي مشکلي در استان وجود ندارد، تاکيد کرد: قيمت روغن خوراکي با همان قيمت مصوب در حال عرضه است و در اين زمينه برنج با ارز نيمايي و روغن از طريق ارز ترجيحي وارد کشور شده و به مقدار قابل توجهي از بنادر کشور در حال تخليه است.

آخرين خبر بوشهر در اينستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar