باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: احتمال سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل های فصلی با ورود سامانه بارشی به این استان پیش بینی شده است.

محمد رضا فلاح نژاد، مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز اظهار کرد: آخرین الگوهای پیش بینی حاکی از تقویت سامانه بارشی است که از روز گذشته وارد استان البرز شده و پیامد آن رگبار شدید، رعد و برق، باران یخ زده، تگرگ، وزش باد نسبتا شدید و در ارتفاعات رگبار برف و باران، رعد و برق از اواخر امشب جمعه ۳۰ آبان ماه تا صبح یکشنبه ۲ آذر خواهد بود.
وی افزود: کاهش میدان دید، اختلال در تردد و آبگرفتگی معابرشهری، ریزش سنگ، رانش کوه در ارتفاعات و جاده های کوهستانی، سیلابی شدن رودخانه ها از اثرات این مخاطره طبیعی است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: اجتناب از توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل ها به دلیل بارش لحظه‌ای و شدید، عدم اسکان در دامنه کوه ها به دلیل ریزش سنگ و رانش کوه از توصیه های مدیریت بحران در این زمینه به شمار می رود.
فلاح نژاد افزود: داشتن زنجیر چرخ، اطمینان از سلامت خودرو از جمله برف پاک کن و وسایل گرمازا، خودداری از هرنوع عملیات بتن ریزی در ارتفاعات از دیگر توصیه‌ها با هدف پیشگیری از خسارت های ناشی از ورود این سامانه بارشی است.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday