ایرنا/ معاون راهداری اداره کل راهداری استان زنجان گفت: هم اکنون بارش باران و مه غلیظ در جاده‌های کوهستانی و آزادراه ها، جاده های ترانزیت و سایر جاده های شریانی این استان را لغزنده کرده و موجب کاهش دید افقی شده است.

جواد یوسفی، معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان در این باره اظهار کرد: در زمان حاضر بارش باران آزادراه های زنجان – قزوین و زنجان – تبریز جاده های ترانزیت زنجان – میانه، زنجان – خرمدره – ابهر و دیگر جاده های اصلی و فرعی استان زنجان جریان دارد و سطح این مسیرهای ارتباطی لغزنده است.
به گفته وی، علاوه بر این پدیده در جاده های زنجان – طارم، زنجان – دندی - تخت سلیمان، زنجان – تهم – چورزق زنجان – بیجار، زنجان – سلطانیه – خدابنده – همدان نیز مه غلیظ موجب کاهش دید افقی رانندگان شده است.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: با توجه به پیش بینی های انجام شده از سوی هواشناسی این استان بارش برف در ارتفاعات و باران همچنان جریان دارد.
یوسفی اظهارداشت: با توجه به محدودیت های کرونایی در خصوص تردد در جاده های استان زنجان در حال حاضر رانندگانی که مواد غذایی و سوختی و یا سرویس کارکنان هستند در جاده ها تردد دارند که ضروری است این رانندگان، خودروهای خود را مجهز به تجهیزات زمستانی، به ویژه چراغ های مه شکن، وسایل گرمایشی کرده و بدون این تجهیزات اقدام به تردد نکنند.
وی از همه رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان زنجان خواست، از سبقت و سرعت غیرمجاز، انحراف به چپ و عجله در ادامه مسیر پرهیز کنند.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: در حال حاضر 32 اکیپ راهداری در 32 گردنه کوهستانی و صعب العبور و مجتمع های بین راهی این استان به طور شبانه روزی برای مسافران و رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان خدمات ارائه می دهند.
یوسفی خاطرنشان کرد: رانندگانی که قصد تردد دارند برای اطلاع از وضعیت جاده های این استان و کشور با سامانه 141، سایت www.141.ir و نرم افزار موبایلی 141 ارتباط برقرار کنند.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today