ایرنا/ رئیس پلیس راه استان قزوین گفت: سطح راه‌های ارتباطی استان با توجه به آغاز بارش برف و باران که از شب گذشته آغاز شده، لغزنده است.

سرهنگ فرهاد ذاکری منش رئیس پلیس راه استان قزوین اظهار داشت: همزمان با آغاز طرح محدودیت تردد خودروها در رابطه با پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، خوشبختامه تردد در سطح جاده‌های استان بسیار کاهش یافته اما با وجود بارش‌ها، این مساله نباید باعث فریب رانندگان در راه‌ها شود تا جایی که رعایت سرعت مطمئنه، فاصله طولی با خودرو مقابل و تماس با پلیس در مواقع ضروری باید مورد توجه قرار گیرد.
وی ادامه داد: شب گذشته و امروز برخی از راه‌های فرعی از جمله مناطق رودبار الموت غربی و شرقی به همراه طالقان با بارش برف روبرو بوده اما در جاده‌های اصلی و آزادراه‌ها هم اکنون بارش باران، پدیده مه و کاهش دید افقی برای رانندگان وجود دارد.
این مسوول انتظامی اضافه کرد: همزمان با آغاز فصل سرما و بارش‌های برف و باران همواره به رانندگان توصیه شده تا ضمن خودداری از سفرهای غیرضروری، هنگام سفر در مواقع ضروری ابتدا نسبت به ایمن بودن وسیله نقلیه خود اطمینان داشته باشند و توشه غذایی، لباس گرم و زنجیر چرخ  نیز همراه داشته باشند.
سرهنگ ذاکری منشی یادآور شد: با توجه به آغاز اعمال محدودیت‌های ترافیکی جهت پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، پلیس راه قزوین از امروز با تجهیز و تکمیل امکانات و تیم‌های گشتی خود، ضمن نظارت دقیق جهت اجرای این طرح، با متخلفان به شدت برخورد و اعمال قانون خواهد شد.
استان قزوین دارای ۶ هزار و ۶۷۷ کیلومتر راه شامل ۲۱۷ کیلومتر آزادراه، ۳۲۸ کیلومتر بزرگراه، ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی، ۵۶۴ کیلومتر راه فرعی است و از نظر آزادراه‌ها نیز رتبه سوم کشور را دارد.  

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today