صدا و سیما/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: در هفته ای که گذشت شاهد کاهش بستری‌ها و مرگ میر ناشی از کرونا بوده ایم.

محمود نوری شادکام، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد در این باره توضیح داد: در هفته گذشته ۱۲۹۰ بستری جدید، ۱۵۶ نفر نیاز به آی سی یو و ۱۲۴ فوتی داشتیم. 
نوری شادکام با اشاره به کاهش ۲۵ درصدی بستری‌های جدید در این هفته نسبت به هفته گذشته ادامه داد: همچنین کاهش ۱۳ درصدی نیاز آی سی یو و ۱۰ درصدی در مرگ و میر را داشته ایم.
وی به همکاری خوب مردم در رعایت نکات بهداشتی و تاثیر آن در کاهش ابتلا به کرونا اشاره کرد و گفت: در رخی از شهر‌های استان بالای ۹۰ درصد پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند و البته شهر‌هایی هم هستند که رعایت پروتکل‌های بهداشتی ۶۰ درصد است، اما به طور میانگین رعایت نکات بهداشتی در استان ۷۸ درصد است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد تصریح کرد: اعمال محدودیت‌های کرونایی کمک کرد از پیک وحشتناک بیماری عبور کنیم و لازمه سیر نزولی و رسیدن به حد کنترل و مهار آن نیاز به ادامه همکاری مردم دارد.
نوری شادکام افزود: کوچکترین غفلتی می‌تواند دوباره ما را وارد فاز افزایش بیماری کرده و معلوم نیست اگر دوباره وارد فاز افزایش بیماری شویم چه اتفاقی بیفتد.
  
 

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today