ایسنا/ معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه از آغاز سرشماری پستانداران در کرمانشاه از امروز(اول آذر) خبر داد.

آذر ولی‌زاده، معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه گفت: سرشماری پاییزی پستانداران امسال نیز مانند سال‌های گذشته از اول آذر ماه آغاز شده و احتمالا تا حدود یک ماه ادامه داشته باشد.
وی با بیان اینکه این سرشماری در بیش از 10 سایت در مناطق تحت مدیریت محیط زیست و مناطق آزاد انجام خواهد شد، یادآوری کرد: این سایت‌ها شامل مناطق تحت مدیریت محیط زیست از جمله بوزین و مره‌خیل، قراویز، زلزله‌زرد، قلاجه، پناهگاه حیات وحش بیستون، امروله و دالاخانی و همچنین چند سایت آزاد است.
به گفته معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه، سرشماری پستانداران در تمام مناطقی که تنوع گونه‌های پستانداران در آنها بالا باشد انجام خواهد شد.
ولی‌زاده با اشاره به پایش تمام گونه‌های شاخص پستانداران در این سرشماری، خاطرنشان کرد: کل و بز، قوچ، میش، خرس قهوه‌ای، آهو و گرگ از مهمترین گونه‌هایی هستند که در این سرشماری پایش می‌شوند.
وی تاکید کرد: در این طرح از ظرفیت محیط بانان، کارشناسان و تجهیزات پیشرفته مانند هلی شات استفاده خواهد شد.
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه از وضعیت مناسب پستانداران و جمعیت آنها در کرمانشاه یاد کرد و ادامه داد: خوشبختانه در سرشماری سال گذشته نسبت به سال 1397 رشد هشت درصدی جمعیت پستانداران را داشتیم.
وی اضافه کرد: در مرحله بعدی و از اوایل دی ماه نیز سرشماری پرندگان مهاجر در کرمانشاه آغاز خواهد شد.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today