باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی ۲۹۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته در کردستان خبر داد.

فرزین رضاعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: ۲۹۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته در استان شناسایی شد.
وی افزود: در حال حاضر ۶۸۷ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.
رضاعی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستان‌های استان ادامه داد: ۳۹۸ بیمار کرونایی در سنندج، ۶۱ نفر در سقز، ۸۳ نفر در مریوان، ۴۶ نفر در قروه، ۱۲ نفر در بیجار، ۳۶ نفر کامیاران، ۱۹ نفر در دیواندره، ۲۶ نفر در بانه، ۴ نفر در دهگلان و ۲ نفر بیماری کرونایی در سروآباد بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: وضعیت ۱۰۳ بیمار کرونایی وخیم است و در بخش ویژه(آی سی یو) بستری هستند.
وی از مرگ ۵ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را ۸۶۰ نفر عنوان کرد و گفت: از زمان شیوع این ویروس تا کنون ۳۱۴ نفر در سنندج، ۱۵۳ نفر در سقز، ۶۲ نفر در قروه، ۶۱ نفر در کامیاران، ۷۸ نفر در بانه، ۵۱ نفر در دیواندره، ۴۲ نفر در بیجار، ۸۲ نفر در مریوان، ۱۵ نفر در دهگلان و ۲ نفر در سروآباد جان‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.
رضاعی خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online