باشگاه خبرنگاران/ استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای اجرای طرح محدودیت‌های کرونایی با هیچ کسی تعارف نداریم و با مسئولی که تعلل کند، برخورد می‌شود.

حسین کلانتری، استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه سرعت ابتلا به کرونا افزایشی است و آمار مبتلایان نسبت به دو ماه گذشته تا امروز دو برابر شده است، اظهار کرد: برای اجرای طرح محدودیت‌های کرونایی با هیچ کسی تعارف نداریم و با مسئولی که تعلل کند، برخورد می‌شود و با این روند افزایش مبتلایان به بیمارستان‌های جایگزین نیاز داریم، زیرا نمی‌خواهیم وقتی بیماران مراجعه می‌کنند با نبود فضا مواجه شوند.
وی به وجود برخی دستگاه‌ها و امکانات در انبار برخی شهرستان‌ها هم اشاره کرد و افزود: اگر آن شهرستان به آن امکانات نیاز دارد مورد استفاده قرار گیرد، اما اگر نیاز ندارد باید در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گیرد.
کلانتری به تحت پوشش بیمه قرار گرفتن دارو‌های کرونا در کشور هم اشاره کرد و گفت: با رایزنی‌هایی که با مدیران ارشد کشور داشتیم دستگاه pcr را تامین کردیم و باید مسئولان دانشگاه علوم پزشکی نسبت به راه اندازی سریع این دستگاه اقدام کنند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به نمونه گیری بالا در استان با توجه به کمبود امکانات هم اشاره کرد و گفت: در تلاشیم بیماری یابی و شناسایی بیماران مبتلا را از طریق تست گیری افزایش دهیم، هرچند در شرایط حاضر تست‌های کرونا در استان بالاتر از میانگین کشوری است.
وی بیان کرد: افراد و گروه‌های پرخطر وجود دارند که مبتلا نیستند و باید این افراد شناسایی و مراقبت شوند.
کلانتری به اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی هم اشاره کرد و گفت: این طرح از فردا اجرا می‌شود و در شهر‌های قرمز فقط مشاغل گروه یک می‌توانند فعالیت کنند و مابقی مشاغل به صورت ۲۴ ساعت به مدت دو هفته تعطیل هستند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: در شهر‌های با جمعیت ۱۰۰ هزار نفر و ۴ مبتلا وضعیت زرد، با ۶ مبتلا وضعیت نارنجی و با ۱۰ مبتلا وضعیت قرمز است.
وی گفت: در منطقه زرد گروه ۱ و ۲ و ۳ فعالیت آن‌ها آزاد است ورود خروج در مناطق زرد آزاد است و دو سوم کارمندان حضور دارند در وضعیت قرمز به جز گروه شغلی ۱ مابقی گروه‌ها تعطیل هستند.
کلانتری بیان کرد: در وضعیت قرمز ورود پلاک‌های بومی و خروج آن‌ها ممنوع است، فعالیت دستگاه‌ها ۵۰ درصد است و گروه شغلی ۱ فقط فعالیت دارد، اما دستگاه‌های خدمات رسان همه آن‌ها فعالیت دارند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به شرایط حاد کشور و مراسم تدفین گفت: هر شخص و عزیزی از دنیا رفت، هم وطن ماست و اجازه تجمعات در این مراسم داده نمی‌شود مگر با ۱۵ الی ۲۰ نفر اعضای درجه یک متوفی و اگر تجمعی انجام شود برخورد خواهد شد.
وی با بیان اینکه محدودیت‌ها از سرناچاری است گفت: دستورالعمل‌های بهداشتی در هر جایی رعایت نشود، رسانه آن‌ها را انعکاس دهند تا با آن‌ها برخورد شود و در اجرای طرح پیش رو با هیچ کس تعارف نداریم و هر مسئولی که تعلل کند با آن‌ها برخورد خواهد شد.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today