ایرنا/ رییس اداره راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای مهاباد گفت: مه غلیط دید افقی را در گردنه‌های این شهرستان به کمتر از ۵۰ متر کاهش داده است.

محسن خادمی، رییس اداره راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای مهاباد اظهار کرد: هم‌اکنون دید افقی در گردنه "قره‌بلاغ" در جاده مهاباد - بوکان به طول پنج کیلومتر به کمتر از ۵۰ متر کاهش یافته و رانندگان باید در این مسیر هنگام تردد از چراغ مه‌شکن استفاده و رعایت فاصله طولی اقدام کنند.
وی اضافه کرد: مه غلیظ همچنین دید افقی را در محور مهاباد- ارومیه به طول ۱۵ کیلومتر(از سه‌راهی محمدیار تا سه‌راهی محمودآباد) به کمتر از ۵۰ متر و فاصله دید افقی در گردنه‌های "جواله ره‌شان" و "زمزیران" در محور مهاباد - سردشت نیز به ۷۰ متر کاهش داده است.
رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد گفت: با توجه به پیش‌بینی تداوم بارش‌ها و احتمال بارش برف در گردنه‌ها و محورهای کوهستانی این شهرستان رانندگان باید زنجیرچرخ، سوخت کافی و جیره‌غذایی به همراه داشته باشند.
وی با بیان اینکه تداوم بارش در شبانه‌روز گذشته باعث شده که دیگر محورهای این شهرستان نیز لغزنده باشد، افزود: رانندگان باید با رعایت سرعت و فاصله طولی در محورهای مواصلاتی این شهرستان حرکت کنند.
وی با اشاره به شروع طرح راهداری زمستانی از ۱۵ آذر امسال در این شهرستان، افزود: هم‌اکنون انباشت ۶ هزار تُن نمک و ماسه در راهدارخانه‌ها و تعمیر و تجهیز اداوات راهداری در حال انجام است.
وی اضافه کرد: این مقدار نمک و ماسه علاوه بر راهدارخانه مرکزی، در سه راهدارخانه ثابت در روستاهای "کیتکه"(گردنه جواله‌ره‌شان)، "کله‌گاوی"(گردنه زمزیران) در مسیر مهاباد - سردشت و "قره‌بلاغ"(مسیر مهاباد - بوکان) ذخیره‌سازی می‌شود.
رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد گفت: امسال برای تسریع در عملیات راهداری و برف‌روبی محورهای روستایی، دو راهداری سیار در گردنه "آفان" و گردنه "شیخان" این شهرستان نیز فعال خواهد شد.
وی اظهار کرد: برای اجرای طرح زمستانی، امسال ۶۰ مامور راهداری و ۲۱ دستگاه انواع ماشین‌آلات سبک و سنگین راهداری در راهدارخانه‌های ثابت و سیار این شهرستان مستقر خواهند شد.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today