ایرنا/ معاون پیشگیری اداره‌کل بهزیستی اصفهان گفت: در شرایط کرونایی حاضر که بسیاری از مراکز اقامتی یا کمپ‌های ترک اعتیاد مجبور به پذیرش کمتر از ظرفیت عادی خود هستند مراکز سرپایی یا(MMT) گزینه مناسبی برای مراجعه معتادان است.

سمیه کریمی، معاون پیشگیری اداره‌کل بهزیستی اصفهان ابراز کرد: سازمان بهزیستی دستوری به کمپ‌ها یا مراکز اقامتی ترک اعتیاد برای تعطیلی نداده است، ولی بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی، پذیرش کمتر و نصف ظرفیت براساس رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی تاکید می‌کند.
وی افزود: چنانچه برخی از مراکز به دلیل محدودیت ظرفیت از پذیرش فرد متقاضی برای ترک اعتیاد خودداری کردند؛ متقاضیان ترک اعتیاد به مرکز دیگری مراجعه کنند.
معاون پیشگیری اداره‌کل بهزیستی اصفهان افزود: متقاضیان می‌توانند در این شرایط به مراکز اقامتی سرپایی که به‌صورت روزانه به افراد دارو داده می‌شود و تمامی موارد بهداشتی از جمله فاصله‌گذاری در آنها رعایت می‌شود با آسودگی خاطر مراجعه کنند.
وی گفت: ۴۸۸ مرکز درمانی سرپایی در استان اصفهان وجود دارد که متادون یا دیگر داروها را برای ترک در اختیار معتادان می‌گذارند.
کریمی با بیان اینکه بسیاری از کمپ‌ها با تست کرونا منفی پذیرش می‌کنند، افزود: با توجه به جدیت بسیاری از مراکز اقامتی ترک اعتیاد در استان بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکنون تعداد موارد کرونا در این مراکز انگشت شمار بوده است.
وی همچنین از اجرا نکردن طرح پذیرش اجباری(ماده ۱۶) در نیمه دوم سال خبر داد و گفت: تنها در نیمه اول سال این طرح در سه مرحله و به‌منظور جمع‌آوری معتادان متجاهر در استان انجام شد.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today