فارس/ مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه فعالیت سامانه بارشی در ساعات بعدازظهر و شب بیشتر خواهد شد، گفت: تا این لحظه بیشترین بارش با 29 میلی‌متر در ایستگاه کوهرنگ ثبت شده است.

مهران چراغپور، مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری امروز با اشاره به اینکه فعالیت سامانه بارشی که از روز جمعه وارد استان شده بود همچنان ادامه دارد، گفت: تا این لحظه بیشترین بارش با 29 میلی‌متر در ایستگاه کوهرنگ ثبت شده است.
مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: فعالیت این سامانه بارشی در ساعات بعدازظهر امروز و شب بیشتر خواهد شد.
بارش برف در گردنه‌های چهارمحال و بختیاری محتمل است
وی افزود: بارش باران به همراه رعد و برق، گاهی وزش باد نسبتا شدید و در ارتفاعات و شمال غرب استان به ویژه کوهرنگ، بخش‌هایی از اردل و گردنه‌ها بارش به تدریج تبدیل به برف خواهد شد.
چراغپور اضافه کرد: با توجه به وزش باد شدید کولاک برف قطعا در این مناطق دور از انتظار نیست.
وی با اشاره به اینکه این سامانه تا بعدازظهر روز یکشنبه در چهارمحال و بختیاری فعالیت می‌کند، گفت: برای روزهای دوشنبه و سه‌شنبه بارشی نخواهیم داشت و جو استان آرام است.
مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: از بعدازظهر روز چهارشنبه با افزایش ابر سامانه بارشی جدید وارد استان می‌شود و صبح روز پنج‌شنبه در همه نقاط استان به ویژه مناطق غربی بارش‌های خوبی خواهیم داشت.
احتمال آب‌گرفتگی معابر در در مناطق غربی استان
وی افزود: فعالیت این سامانه بارشی در همه مناطق استان به ویژه در نیمه غربی کوهرنگ، اردل و لردگان بیشتر خواهد بود.
چراغپور اضافه کرد: بیشترین فعالیت سامانه بارشی فعلی در کوهرنگ، بازفت و اردل خواهد بود که با توجه به صدور اطلاعیه هشدار نارنجی آب‌گرفتگی معابر شهری، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها به ویژه در مناطق غربی دور از انتظار نیست.
وی با اشاره به اینکه روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری دمای هوا به تدریج کاهش محسوسی خواهد داشت، اضافه کرد: در 24 ساعت گذشته مالخلیفه با دمای 15 درجه بالای صفر گرم‌ترین نقطه استان و صبح امروز ایستگاه ایلبگی با مثبت 2 درجه سردترین نقطه گزارش شده است.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday