ایسنا/ فرماندار شهرستان نهاوند گفت: شرایط فعلی نهاوند با وضعیت نارنجی، بسیار شکننده و میلی متری است و اگر مردم و مسئولان همراهی نکنند قرمز و حتی بدتر خواهد شد.

مراد ناصری، فرماندار شهرستان نهاوند در این زمینه اظهار کرد: بانک ها به عنوان یکی از اصلی ترین کانون های گسترش و انتقال ویروس کرونا باید در جهت حفظ سلامتی و جان مردم تمام پروتکل های بهداشتی به ویژه طرح فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.
وی با بیان اینکه مدیران بانک ها اگر در رعایت پروتکل های بهداشتی و تأمین حفظ جان و سلامتی مردم کوتاهی کنند، به مردم معرفی می شوند، افزود: رعایت شیوه نامه های بهداشتی به ویژه در مکان های عمومی یکی از راه های مقابله با شیوع کرونا است و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پیشگیری از تجمعات در داخل شعبه بانک ضرورت دارد.
ناصری یکی از بهترین راه های کاهش انتقال کرونا در بانک ها را ارائه خدمات غیرحضوری و بانکداری الکترونیک به مردم دانست و بر ضرورت جدیت برای مقابله با کروناویروس از طریق کاهش تردد به بانک و ترغیب مشتریان به استفاده خدمات غیرحضوری تأکید کرد.
رعایت فاصله گذاری اجتماعی در بانک، تهویه مناسب، راهنمایی ارباب رجوع برای استفاده از خدمات الکترونیک، اعمال محدودیت در پرداخت وجوه نقد، نوبت دهی تسهیلات به منظور کاهش حضور متقاضیان و پاسخگویی منظم به تلفن و انجام امور مراجعان به وسیله تلفن با تشکیل سه کمیته از طریق دانشگاه ها از تأکیدات فرماندار شهرستان نهاوند در این جلسه بود.
وی تأکید کرد: اگر مدیر بانک یا شعبه بانکی در اجرای شیوه نامه های بهداشتی در بانک و جلوگیری از تجمعات کوتاهی و قصور داشته باشند با آنها برخورد قانونی صورت می گیرد و نام مدیر بانک و شعبه به عموم اطلاع رسانی می شود.
فرماندار شهرستان نهاوند در پایان یادآور شد: شرایط فعلی نهاوند با وضعیت نارنجی، بسیار شکننده و میلی متری است و اگر مردم و مسئولان همراهی نکنند قرمز و حتی بدتر خواهد شد بنابراین پیشگیری از بروز این امر مستلزم همراهی و مشارکت همه است.


آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today