ایرنا/ رئیس پلیس فتا استان کرمان گفت: متاسفانه یکی از شهروندان به دلیل نداشتن رمز پویا و در اختیار قرار دادن رمزهای بانکی مورد سرقت قرار گرفت.

امین یادگارنژاد، رئیس پلیس فتا استان کرمان از دستگیری عامل برداشت غیرمجاز از حساب بانکی شهروندان خبر داد و اظهار کرد: با فعالسازی سامانه پیامکی و رمز پویا نسبت به کنترل صورتحساب‌های بانکی خود اقدام کنید.  
وی افزود: با شکایت خانمی مبنی بر اینکه فردی ناشناس اقدام به برداشت ۳۰۰ میلیون ریال از حساب بانکی‌اش به‌صورت اینترنتی کرده است، پرونده در دستور کار پلیس قرار گرفت.
یادگارنژاد افزود: با تحقیقات گسترده پلیسی، فرد برداشت کننده از حساب شاکیه مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مراجع قضایی به پلیس فتا تحویل داده شد.
رئیس پلیس فتا انتظامی استان کرمان گفت: این مجرم سایبری در ابتدا منکر بزه انتسابی خود شده بود؛ اما پس از مواجهه با دلایل و مدارک لب به اعتراف گشود و اعتراف کرد که مدتی قبل در یک شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنتی مشغول به کار بوده که بعد از نصب اینترنت منزل شاکیه و به منظور خرید بسته‌های مصرفی اینترنت، اطلاعات کارت بانکی وی اعم از رمز دوم، cvv۲ و تاریخ انقضای کارت بانکی را دریافت کردم.
یادگار نژاد افزود: متهم چند ماه بعد از آنکه از آن شرکت بیرون می‌آید و چون اطلاعات بانکی وی را در سر رسید خود یاداشت کرده بعد از گرفتن موجودی متوجه می‌شود که شاکی هنوز رمز دوم بانکی خود را تغییر نداده و رمز پویا ندارد و به تصور اینکه شناسایی نمی‌شود اقدام به خرید شارژ و برداشت غیر مجاز از حساب شاکیه می‌کند.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar