فارس/ سه زندانی محکوم به قصاص با تلاش بی‌وقفه مددکاری و اعضای شورای حل اختلاف ویژه زندان شاهرود و در پی اعلام رضایت اولیای دم، از مجازات قصاص رهایی یافتند.

امید کهربایی، سرپرست اداره کل زندان‌های استان سمنان از رهایی سه محکوم به قصاص نفس در زندان شاهرود پس از هفت سال حبس با رضایت اولیای دم خبر داد.
وی گفت: در سال ۱۳۹۲ پرونده‌ای با موضوع قتل عمد در یکی از شعب کیفری استان مطرح و پس از طی مراحل رسیدگی، منجر به صدور حکم قصاص برای چهار نفر شد.
سرپرست اداره کل زندان‌های استان سمنان تصریح کرد: پس از قطعیت حکم قصاص، مددکاری و شورای حل اختلاف زندان بر اساس موازین قانونی و به‌منظور ایجاد صلح و سازش تلاش‌های بی‌وقفه خود را آغاز کردند.
کهربایی یادآور شد: با وجود تلاش‌های فراوان شورای حل اختلاف و مددکار زندان شاهرود، متأسفانه یکی از محکومان قصاص شد.
وی افزود: با این وجود، تلاش‌ها و پیگیری‌های مسؤولان زندان با همت بیشتری ادامه پیدا کرد و پس از تشکیل جلسات متعدد با حضور اعضای خانواده مقتول و معتمدان شهرستان به‌ویژه آقاسیدمحمود شاهرودی فرزند مرحوم آیت‌الله شاهرودی، خوشبختانه این تلاش‌ها مثمر واقع شد و در نهایت اولیای دم مقتول، رضایت خود را اعلام و از اعمال مجازات قصاص سه محکوم دیگر صرف نظر کردند.
سرپرست اداره کل زندان‌های استان سمنان با بیان اینکه اولیای دم و این سه محکوم نجات یافته از قصاص نفس از اهالی شهر مجن هستند، اظهار کرد: این سه محکوم بین 32 تا 39 سال سن دارند و همگی متأهل و دارای فرزند هستند.
کهربایی با بیان اینکه یکی از سه محکوم با استفاده از آزادی مشروط این هفته از زندان آزاد شد، اضافه کرد: دو زندانی دیگر نیز با برخورداری از تأسیسات حقوقی به‌زودی آزاد خواهند شد.
وی با اشاره به استمرار پیگیری‌های مددکاری‌ها و اعضای شورای حل اختلاف در تمام زندان‌های تابعه استان برای جلب رضایت شاکیان و اولیای دم بیان کرد: خوشبختانه هفته گذشته نیز یک محکوم به قصاص در زندان سمنان پس از ماه‌ها تلاش و مذاکرات مستمر با اولیای دم توسط مسؤولان زندان و جلب رضایت آنان از چوبه دار نجات یافته بود.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today