باشگاه خبرنگاران/ رئیس پلیس راهور استان مرکزی از تعطیلی مراکز شماره گذاری خودرو در شهر‌های قرمز استان مرکزی تا اطلاع ثانوی خبر داد.

سرهنگ سیدعلی حسینی، رئیس پلیس راهور استان مرکزی گفت: برابر مصوبه ستاد ملی کرونا از امروز اول آذرماه تا اطلاع ثانوی مراکز شماره گذاری خودرو در شهر‌های قرمز استان تعطیل است.
براساس شاخص‌های وزارت بهداشت که هر دوشنبه اعلام می‌شود ۶ شهرستان استان مرکزی شامل اراک، ساوه، دلیجان، شازند، خمین و کمیجان در وضعیت قرمز قرار دارند و مراکز شماره گذاری در این شهر‌ها تعطیل است.
بر همین اساس ۶ شهرستان دیگر استان مرکزی شامل محلات، خنداب، تفرش، زرندیه، آشتیان و فراهان در وضعیت نارنجی قرار دارند، بنابراین کل شهر‌های استان مرکزی در وضعیت قرمز و نارنجی هستند و شهری با وضعیت زرد و سفید در این استان نداریم.
طبق مصوبه کشوری و استانی ستاد مقابله با کرونا طرح جامع مدیریت هوشمند تردد از امروز آذرماه به مدت ۲ هفته در شهر‌های قرمز و نارنجی اجرا میشود.
طبق تصمیمات اتخاذ شده این ستاد در شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ به مدت ۲ هفته کاملا تعطیل خواهند شد ویک سوم کارکنان دولت در محل کار حاضر خواهند شد.
در شهر‌های قرمز ورود پلاک‌های غیربومی به شهر‌ها کاملا ممنوع است در غیراین صورت یک میلیون تومان جریمه برای خودرو لحاظ می‌شود، همچنین تردد خودرو‌های شخصی در این شهر‌ها از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد نیز ممکن نخواهد بود و در صورت تررد مبلغ ۲۰۰ هزار تومان جریمه اعمال می‌شود.
در این مدت دو هفته تردد پلاک‌های غیر بومی به غیر از ایران ۴۷ و ایران ۵۷ به استان مرکزی ممنوع است و افراد ساکن در استان که پلاکشان غیربومی است می‌توانند با در اختیار داشتن کارت بیمه خودرو که نشان از سکونت در استان است تردد داشته باشند.
همچنین برای تردد پرسنل کارخانجات در شیفت شب، تردد کادر درمان و ... کارفرما باید لیست را به فرمانداری ارسال کنند و پس از تایید فرمانداری لیست در اختیار پلیس قرار داده شود.
در شهر‌های دارای وضعیت قرمز، تمامی مساجد، نماز‌های جمعه، مراسم‌های مذهبی و آیینی مدارس و دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌های خصوصی و حوزه‌های علمیه به مدت دو هفته کاملا تعطیل خواهد بود.
در شهر‌های نارنجی هم ادارات با یک دوم ظرفیت کارمندان خود فعال خواهند بود، مدارس، دانشگاه ها، حوزه‌های علمیه و آموزشگاه‌های خصوصی تعطیل خواهند بود و ورود خودرو‌ها با پلاک غیربومی به این شهر‌ها نیز ممنوع است.


آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today