فارس/ بررسی آخرین شرایط همه‌گیری ویروس کرونا در استان سمنان نشان می‌دهد که شمار موارد قطعی ابتلا به ویروس کرونا در سراسر این استان به ۱۶ هزار و ۵۸۷ نفر رسیده است.

بررسی آماری آخرین وضع بیماری کرونا در استان سمنان از دو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان و شاهرود، نشان می‌دهد که تا امروز ۱۶ هزار و ۵۸۷ مورد قطعی ابتلا به ویروس کرونا در استان سمنان شناسایی شده است.
از این تعداد، تاکنون پنج هزار و ۵۸۷ نفر از بیماران با تلاش کادر بهداشت و درمان در سراسر استان سمنان بهبود یافته‌اند و متأسفانه، ۶۸۳ نفر نیز قربانی کرونا شده‌اند.
بر این اساس، موارد قطعی ابتلا به ویروس کرونا در مجموعه شهرستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان، تاکنون ۱۲ هزار و ۲۱۰ نفر بوده است و متأسفانه ۵۰۰ نفر قربانی کرونا شده‌اند.
بررسی آمارها می‌گوید: تلاش بی‌وقفه کادر بهداشت و درمان در شهرستان‌های سمنان، دامغان، گرمسار، مهدی‌شهر، سرخه و آرادان که زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی سمنان هستند، سبب بهبودی دو هزار و ۸۲۵ نفر از مبتلایان به کرونا شده است.
همچنین در شهرستان‌های شاهرود و میامی که زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستند، تاکنون چهار هزار و ۳۷۷ مورد قطعی ابتلا به کرونا شناسایی شده است و ۱۸۳ نفر از بیماران فوت شده‌اند.
تلاش‌های کادر بهداشت و درمان در شاهرود نیز سبب بهبود دو هزار و ۷۶۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ شده است.
 
وضع یک روز اخیر
بررسی آمارهای ۲۴ ساعت اخیر کرونا نیز از شرایط بحرانی همه‌گیری این ویروس در سراسر استان سمنان حکایت دارد.
بر این اساس، در ۲۴ ساعت گذشته در استان سمنان، ۲۹۰ مورد قطعی ابتلا به بیماری کرونا شناسایی شده است و هفت نفر نیز به دیار باقی شتافته‌اند. 
هم‌اکنون ۴۹۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان‌های استان سمنان بستری هستند.
بررسی جزئی‌ترین آمارها در حوزه دانشگاه علوم پزشکی سمنان نشان می‌دهد که موارد قطعی ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه این دانشگاه، ۲۵۴ نفر بوده است و پنج نفر هم در ۲۴ ساعت گذشته به دیار باقی شتافته‌اند. هم‌اکنون نیز ۲۹۶ نفر از بیماران در بیمارستان‌ها بستری هستند.
آمارهای دانشگاه علوم پزشکی شاهرود نیز از شناسایی ۳۶ مورد قطعی ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان‌های شاهرود و میامی در یک روز گذشته حکایت دارد و دو نفر هم فوت کرده‌اند و مجموعه بیماران بستری فعلی به ۱۹۹ نفر رسیده است.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today