ایرنا/ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام گفت: ۲ نقطه از جاده‌های مواصلاتی این استان بدلیل بارندگی ریزش کرد که با تلاش عوامل راهداری این محورها پاکسازی شدند.

نورالله دلخواه، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام روز شنبه اظهار داشت: ریزش در محورهای تونل راه کربلا و محور میمه-ملکشاهی صورت گرفت که گروه های راهداری بلافاصله در محل حاضر و اقدام به پاکسازی این محورها کردند.
وی افزود: ۳۲ گروه راهداری و ۲۲۶ دستگاه سنگین، نیمه سنگین و سبک در محورهای مواصلاتی استان ایلام آماده خدمت رسانی به مردم هستند.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام یادآور شد: با توجه به شدت بارندگی نیروهای های راهداری در تمام محورهای مواصلاتی بویژه گردنه های سخت گذر و کوهستانی استان حضور دارند تا در صورت ریزش یا رانش در کمترین زمان مسیر ار برای تردد مهیا کنند.
دلخواه تاکید کرد: از رانندگان انتظار داریم با توجه به شدت بارندگی و مه آلود بودن برخی محورهای مواصلاتی از ترددهای غیرضرور خودداری و در صورت تردد نیز با سرعت مطمئنه حرکت کنند.
وی اضافه کرد: بارندگی ها در محورهای جنوبی استان شدت بیشتری دارد و رانندگان در این مسیر احتیاط لازم را رعایت کنند.
بیش از هزار و ۲۸۰ دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی شامل اتوبوس، مینی بوس و سواری بین شهری در استان فعالیت دارند.
استان ۲۰ هزار کیلومتر مربعی ایلام در غرب کشور و همسایگی عراق دارای ۱۱۱ کیلومتر بزرگراه، ۶۷۰ کیلومتر راه اصلی، ۸۹۱ کیلومتر راه فرعی و یک هزار و ۶۴۸ کیلومتر راه روستایی است.
توده بارشی از روز گذشته وارد استان ایلام شده و بر اساس پیش بینی ها تا روز یکشنبه در ایلام تداوم دارد.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/