مهر/ سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت: در راستای کنترل و مدیریت بیماری کرونا، مبادی ورودی و خروجی شهرستان دزفول به مدت دو هفته مسدود شد.

علی فرهمندپور، سرپرست فرمانداری ویژه دزفول اظهار کرد: اجرای محدودیت‌های کرونایی که روز گذشته از سوی ستاد کرونا ابلاغ شده بود، از امروز در شهر دزفول آغاز شد.
وی افزود: شهر دزفول از نظر شیوع کرونا در وضعیت نارنجی قرار دارد؛ بنابراین بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا، مشاغل درجه دو و سه به مدت دو هفته در این شهر تعطیل خواهند بود.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با بیان اینکه از امروز به مدت دو هفته تمام مبادی ورودی و خروجی شهر مسدود خواهند بود، گفت: از هم استانی‌ها تقاضا می‌شوند که در این روزها به دزفول سفر نکنند.
فرهمندپور تصریح کرد: در حال حاضر محدودیت‌های ترافیکی درون‌شهری در دزفول اعمال نشده است و محدودیت‌های ترافیکی صرفاً مربوط به ترددهای برون‌شهری است.
وی بیان کرد: دزفول در چند روز اخیر از نظر میزان مبتلایان به کرونا در یک وضعیت پایدار قرارگرفته است، ظرفیت تخت‌های خالی در بیمارستان بزرگ دزفول نیز در حال حاضر مطلوب است و اگر مردم در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی همکاری داشته باشند، با مشکلی مواجه نخواهیم شد.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول در ادامه به بازخورد مثبت برگزاری دو رزمایش سفیران سلامت در این شهر به منظور ترویج فرهنگ رعایت پروتکل‌های بهداشتی اشاره کرد و گفت: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته توسط مرکز بهداشت، ۸۵ درصد از مردم دزفول از ماسک استفاده می‌کنند.
برخورد با عوامل برگزاری مجالس عروسی و عزا
فرهمندپور در ادامه از برخورد جدی با بانیان برگزاری مجالس عروسی، تشییع و ترحیم در شهرستان خبر داد و افزود: هر چاپخانه‌ای که اقدام به ذکر تاریخ و ساعت برگزاری مراسم تشییع و ترحیم در آگهی‌های ترحیم کند، پلمب خواهد شد و همچنین مقرر شد از این پس غسالخانه‌ها اجساد متوفیان را صرفاً بین ساعات ۶ تا ۸ صبح تحویل دهند.
وی با اشاره به صدور حکم حبس برای مالک یکی از باغ ویلاهای متخلف به دلیل فک پلمب و برگزاری مجالس عروسی، تأکید کرد: بازرسی از باغ ویلاها تشدید می‌شود و با مالکانی که اقدام به اجاره باغ ویلا برای دورهمی و جشن عروسی کنند، برخورد قاطعانه خواهد شد.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول در ادامه با بیان اینکه بیمارستان تأمین اجتماعی در مرحله نصب تجهیزات است، گفت: محوطه‌سازی بیمارستان توسط شهرداری انجام خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود این بیمارستان در بهمن‌ماه سال جاری به بهره‌برداری برسد؛ ضمن اینکه بیمارستان زنان و زایمان حضرت زینب(س) نیز در مرحله تأمین و نصب تجهیزات است.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today