ایرنا/ رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: دولت توجه بیشتری به تکمیل طرح راه‌آهن اردبیل – میانه داشته و اخیرا میزان اعتبارات این پروژه افزایش یافته است.

حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی، رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل در این باره اظهار کرد: عملیات اجرایی پروژه راه‌آهن اردبیل- میانه مطلوب است و با مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا پیشرفت فیزیکی این پروژه شتاب گرفته و در زمان مقرر به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی میزان اعتبار اختصاص یافته به این پروژه را چهار هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: یکی از خواسته‌های اصلی مردم استان تکمیل طرح راه‌آهن اردبیل است و مسوولان استان بویژه نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه بر اتمام به موقع این پروژه تاکید دارند.
نماینده مردم اردبیل نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی افزیش تصادفات جاده‌ای در استان را یادآور شد و گفت: جاده‌های استان بویژه جاده اردبیل- مغان وضعیت مطلوبی ندارد ولی در سال‌های اخیر احداث راه‌های اصلی و بزرگراه‌ها در استان شروع شده که با تکمیل آنها ایمنی جاده‌های استان افزیش خواهد یافت ضمن اینکه نباید از رفع نقاط حادثه‌خیز در جاده‌های فرعی هم نباید غافل شد.
وی با اشاره به سرمایه‌گذاری شستا در استان افزود: عمده فعالیت‌های شستا در زمینه اقتصادی و عمرانی خواهد بود که امید است این سرمایه‌گذاری‌ها منجر به رفع موانع تولید و جهش تولید و اشتغال در استان شود.
موسوی گفت: یکی دیگر از مطالبات و آرزوهای دیرینه مردم استان اردبیل نهایی شدن منطقه آزاد تجاری استان اردبیل است که پیگیر نهایی شدن این لایحه هستیم چرا که معتقدیم برای خروج استان از رکود اقتصادی و تسهیل صادرات محصولات کشاورزان استان، تصویب منطقه آزاد لازم و ضروری است.
وی ادامه داد: لایحه منطقه آزاد تجاری تجاری و صنعتی اردبیل پس از تصویب در دولت و مجلس به خاطر مخالفت شورای نگهبان در مجمع تشخیص مصلحت نظام در دست بررسی است که تلاش می‌شود مورد تایید نهایی قرار بگیرد.


  
  

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today