تسنیم/ ستاد ملی کرونا از امروز تعطیلی دو هفته‌ای در سراسر کشور اعلام کرده در حالی که بسیاری از اصناف در یزد مشغول به فعالیت هستند.

شیوع گسترده کرونا در نقاط مختلف کشور از جمله یزد سبب شد که اکثریت استان‌های ایران در وضعیت فوق هشدار و خطرناک قرار بگیرند و روزانه بیش از 13 هزار نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شدند و نزدیک به 500 نفر هم در هر روز جان خود را از دست دادند.
آمار شیوع کرونا در کشور در حالی هر روز به شدت در حال افزایش بود که درخواست‌های جامعه نخبگانی از دولت برای تعطیلی دو هفته‌ای استان‌های با وضعیت قرمز مدت زمان زیادی بدون نتیجه باقی ماند تا اینکه دولت در هفته گذشته اعلام کرد که از ابتدای آذر، شهرهای مختلف کشور به مدت 2 هفته تعطیل هستند و اجازه فعالیت ندارند.
با وجودی که انتقادهای بسیار گسترده‌ای به نحوه اعمال این تصمیم هم وجود داشت اما به هر حال بالاخره دولت زیر بار تعطیلی دو هفته‌ای کشور برای کنترل شیوع کرونا رفت و از امروز قرار بود که اصناف در کشور تعطیل باشند.
تصمیم دولت در این بارهع و اعمال آن زا امروز با اعلام بسیار گسترده از سوی رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی انجام شد و با توجه به اینکه به بحث اصلی مردم تبدیل شده بود، به جرات می‌توان گفت که تمام افراد جامعه نسبت به این تعطیلی‌های دو هفته ای اطلاع کامل را داشتند.
حجم بالای اطلاع رسانی و هشدارهای اعلام شده سبب شده بود که همه انتظار تعطیلی گسترده و خلوت شدن خیابان‌ها را داشته باشند اما گویا تصمیمی در ارتباط با عمل به تعطیلی‌ها در بین مردم وجود ندارد و خیابان‌ها همچنان مملو از خودروهایی است که یا در کنار مسیر پارک کرده و یا در حال تردد هستند.
اصناف مختلف هم در حالی که تنها گروه یک مجاز به فعالیت هستند باز بوده و به کار خود ادامه می‌دهند به گونه‌ای که تنها با مراجعه به سه خیابان آیت الله مطهری(ره)، خیابان مسکن و خیابان آیت الله کاشانی(ره) که از خیابان‌های اصلی شهر یزد به حساب می‌آیند عدم تعطیلی اصناف به وضوح قابل مشاهده است.
تعمیرگاه‌ها و فروشگاه‌های موبایل، لباس فروشی‌ها، فروشگاه‌های سیسمونی، لوازم الکتریکی و الکترونیکی، نمایشگاه‌های فروش خودرو، فروشندگان باتری خودرو، فروشگاه‌های صوتی و تصویری، تایپ و تکثیری‌ها، عکاسی‌ها، آرایشگاه، خدمات کامپیوتری‌ها، بنگاه‌های املاک و بسیاری دیگر از اصنافی که هیچ یک در گروه یک نیستند در این خیابان‌ها مشغول به فعالیت هستند.
قطعا اگر روند بی‌توجهی عمومی مردم و اصناف به این تعطیلی‌ها همانند امروز ادامه پیدا کند، این تعطیلی‌ها نمی‌تواند در کاهش آمار شیوع کرونا تاثیر قابل توجهی داشته باشد و لازم است که همه به این موضوع بسیار مهم پایبند باشند..

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today